ЦСКА 1948 започна с инфарктна победа в Борисовата градина (галерия)

ЦСКА 1948 постигна много трудна победа над Черноморец (Балчик) в среща от втория кръг на Втора лига. Резултатът бе открит в 43-ата минута от Томислав Павлов от "червените". В 82-ата минута голмайсторът на гостите Владислав Мирчев изравни с глава. В добавеното време резервата Светослав Диков направи 2:1. Срещата се игра на Националния стадион "Васил Левски" пред около 400 зрители.

Това е първи успех за състава на Валентин Илиев във втория ешелон, като от началото на сезона "червените" показват слаб футбол. Същевременно коравият тим от Балчик продължава с мъжката си игра и за малко да вземе точка срещу втори фаворит, след като в първия кръг от надпреварата направи равенство срещу Локомотив (София).
Първото полувреме премина под диктовката на домакините, които обаче срещнаха сериозна съпротива от страна на отбраната на Черноморец. Николай Минков можеше да открие резултата в началото, но бившият нападател на Черно море не намери целта с глава. В 30-ата минута дойде нова възможност за ЦСКА 1948. Андон Гущеров прати снаряд от фаул, но топката се отби в страничната греда и излезе в аут.

Нещата отиваха към нулево равенство до почивката, когато Томислав Павлов опъна мрежата. Това се случи в 43-ата минута, когато техничният халф намери "паяжината" с чудесен шут от далечна дистанция, който не остави никакви шансове на вратаря на гостите Християн Христов.
През втората част картината се промени. Столичани започнаха да губят инициативата, а футболистите на Георги Иванов - да натискат все повече. Така се стигна до 82-ата минута, когато голаджията на Черноморец Владислав Мирчев изравни. Реализаторът, който преди години игра на "Сантиаго Бернабеу" срещу Реал Мадрид в Шампионската лига, засече с глава центриране и направи резултата 1:1.
Слабата игра на ЦСКА 1948 доведе мача до 93-ата минута, когато резервата Светослав Диков стана герой за "червените". Миналогодишният голмайстор на Втора лига показа класа и усет за пласиране, оказвайки се на точното място и отблизо матира стража на "акулите" от Балчик Христов - 2:1 за домакините.

ЦСКА 1948 - Черноморец (Балчик) 2:1

1:0 Павлов (43)
1:1 Мирчев (82)
2:1 Диков (90+3)