Втора лига (II кръг) всички резултати и голмайстори

Започна вторият кръг на шампионата във Втора лига. В 18:00 часа стартираха пет мача - новаците ЦСКА 1948 и Арда, които афишират амбиции за класиране в елита имаха трудни моменти. Тимът от София се стигна до късна победа с 2:1 над Черноморец (Балчик), а Арда не успя да се справи със Струмска слава и срещата завърши 1:1. Друг новак - Добруджа се добра до успех 1:0 над Несебър, а коравият Ботев (Гълъбово) нямаше проблеми с Кариана 3:1. В последния мач Поморие стигна до обрат - 2:1 срещу Литекс.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

05.08.

19:50 Край на мачовете!

19:45 Гол за Царско село! Емануил Манев (88 мин.)
Царско село - Пирин 3:0

19:37 Гол за Лудогорец II! Ерол Дост (80 мин.)
Лудогорец II - Локомотив (ГО) 3:2

19:30 Гол за Локомотив (ГО)! Тихомир Кънев (73 мин. дузпа)
Лудогорец II - Локомотив (ГО) 2:2

19:22 Гол за Лудогорец II! Денислав Алексаднров (65 мин)
Лудогорец II - Локомотив (ГО) 2:1

19:12 Гол за Царско село! Емануил Манев (56 мин.)
Царско село - Пирин 2:0

19:07 Гол за Лудогорец II! Денислав Алексаднров (52 мин)
Лудогорец II - Локомотив (ГО) 1:1

19:03 Начало на вторите полувремена!

18:46 Край на първите полувремена!

18:37 Гол за Локомотив (ГО)! Тихомир Кънев (37 мин. дузпа)
Лудогорец II - Локомотив (ГО) 0:1

18:37
Минчев засече във вратата центриране на Илиян Йорданов.

18:36 Гол за Царско село! Георги Минчев (36 мин.)
Царско село - Пирин 1:0

18:20
Все още 0:0 и в двата мача. Царско село е по-активният тим срещу Пирин, но все още нищо опасно пред вратата на "орлетата".

18:00 Начало на мачовете!

17:54
След малко започват днешните два мача от Втора лига - Царско село - Пирин и Лудогорец II - Локомотив (ГО)
19:58 Край на мача на стадион "Васил Левски"
ЦСКА 1948 - Черноморец (Балчик) 2:1

19:56
Късен гол на резервата Диков носи инфарктна победа за "червените"

19:55 Гол за ЦСКА 1948! Светослав Диков (93 мин.)

Опитният Мичрев изравнява за гостите от Балчик след центриране и удар с глава

19:43 Гол за Черноморец (Балчик)! Владислав Мирчев (82 мин.)
ЦСКА 1948 - Черноморец (Балчик) 1:1

19:40 Гол за Кариана! Иван Тодоров от дузпа (80 мин.)

19:39
В Борисовата градина Черноморец (Балчик) налага натиск над ЦСКА 1948, но "червените" удържат преднината си.

19:37
Десет минути преди края на мача Арда е на път да изпусне точни в първото си домакинство

19:20 Гол за Поморие!

19:16 Гол за Поморие!
Поморие - Литекс 1:1

19:15 Гол за Струмска слава! Героги Янев (59 мин.)

19:13
Отборите на Ботев (Гълъбово) и Кариана преди първия съдийски сигнал

19:10
Методи Костов прави 3:0 в полза на Ботев, след като реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка.

19:09 Гол за Ботев (Глъбово)! Методи Костов от дузпа (50 мин.)
Ботев (Гълъбово) - Кариана 3:0

18:50 Край на първите полувремена!

18:45
Радостта на ЦСКА 1948

18:44 Страхотен гол на Павлов за ЦСКА 1948 с удар от повече от 30 метра

18:43 Гол за ЦСКА 1948! Томислав Павлов (41 мин.)
ЦСКА 1948 - Черноморец (Балчик) 1:0

18:42 Гол за Ботев (Гълъбово)! Николай Янков (41 мин.)
Ботев (Гълъбово) - Кариана 2:0

18:41
Капитанът на Арда Борислав Стойчев открива резултата с глава след центриране от корнер (Източник снимка: Facebook ФК Арда)

18:39 Гол за Арда! Борислав Стойчев (37 мин.)
Арда - Струсмска слава 1:0

18:35
Сериозен натиск на Арда в Кърджали, но все още 0:0 срещу Струмска слава

18:34 Феновете на ЦСКА 1948

18:30 Рангел Абушев открива резултата за Ботев (Гълъбово) след корнер и разбъркване

18:26 Гол за Ботев (Гълъбово)! Рангел Абушев (23 мин)
Ботев (Гълъбово) - Кариана 1:0

18:23 Гол за Литекс!

Поморие - Литекс 0:1

18:18 Снимка от мача в Добрич (Източник Facebook Добруджа Добрич)

18:10 Добруджа открива резултата в деветата минута с попадение на Румен Николов

18:09 Гол за Добруджа! Румен Николов (9 мин)

18:00
Начало на мачовете!

17:47
За Ботев (Гълъбово) като титуляр започва опитният Рангел Абушев, който ще води атаката срещу новака Кариана (Ерден). Извън групата обаче е любимецът на публиката Халибрям Кармаджъ - Системата. На вратата ще бъде Пламен Колев, който през миналата година бе част от елитния Верея.

17:43
За Черноморец (Балчик) дебют прави нападателят на Юнуз Юнуз, който идва от школата на Лудогорец и през миналия сезон играеше за втория отбор на “орлите”.

17:41 Фотогалерия от мача тук

17:38 Следете детайлно мача ЦСКА 1948 - Черноморец (Балчик) тук

17:28 В състава на Литекс Живко Желев дава шанс за изява като титуляр на Кристиян Тафраджийски, който бе резерва в първия мач, но успя да отбележи гол след влизането си в игра.

17:26
Играчите на Арда се подготвя за първия си домакински мач (Източник: Facebook ФК Арда)

17:21 Наставникът на Несебър Николай Жечев залага на абсолютно същия състав, който разби с 4:2 Лудогорец II в първия кръг. Основни фигури в тима са опитните Диян Молдованов и Джуней Яшар. На вратата пък е синът на Здравко Здравков - Павел, който през миналия сезон бе част от Царско село.

17:13

Добруджа също ще изиграе първия си домакински мач след завръщането си в професионалния футбол. Диян Божилов дава шанс като титуляр да започне Янаки Смирнов, който бе резерва в първия кръг при загубата с 0:1 от Пирин, но имаше силни изяви като се появи в игра през втората част.

17:10

В тима на Арда (Кърджали) титуляр е новото попълнение Димитър Макриев. Бившият национал пристигна в отбора през седмицата, но старши треньорът Елин Топузаков е преценил, че е в достатъчно добра кондиция, за да стартира от първата минута.

17:08

В състава на ЦСКА 1948 има изненада в стартовите 11. Голмайсторът на Втора лига от миналия сезон с тима на Царско село - Светослав Диков, е оставен на резервната скамейка от наставника Валентин Илиев. На него място на върха на атаката ще действа Йоан Маринов.