България не взе и гейм срещу Русия (видео + галерия)

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха трета поредна и общо четвърта загуба от началото на Лигата на нациите, след като паднаха категорично в столичната “Арена Армеец” от европейския шампион Русия с 0:3 (17:23, 15:25, 21:25).
България - Русия II@@@
Това бе третата загуба от 3 срещи на турнира в София за възпитаниците на Пламен Константинов, които бяха бурно подкрепяни от около 6000 зрители.
Класата на тима на Русия обаче се оказа непреодолима за българските волейболисти, които няма да могат да разчитат на Георги Братоев до края на Лигата на нациите, след като във вчерашния мач срещу Австралия получи контузия в глезена.
Пламен Константинов заложи в стартовия състав на младия централен блокировач Алекс Грозданов. Руснаците поведоха с 5:3 нв началото на мача. Ас на Тодор Скримов, общо 13-и от началото на Лигата на нациите, направи резултата 4:5. Константин Бакун изведе “Сборная” напред с 6:4. Възпитаниците на Сергей Шляпников дръпнаха с 8:5 при първото техническо прекъсване. Атака на капитана Виктор Йосифов направи резултата 6:8. Постепенно руските волейболисти наложиха силовата си игра и поведоха с с 14:8. Блокаут на Тодор Скримов след атака по правата от зона 4 - 9:14. Грешен начален удар на Дмитрий Мусерский - 10:15. Русия поведе с 16:10 при второто техническо прекъсване след грешка на българските волейболисти. Атака на Валентин Братоев по блокадата намали разликата до 12:17. При 13:19 Пламен Константинов взе прекъсване за България. Русия поведе с 20:13 и Николай Пенчев се появи в игра за България. В следващото дълго разиграване Николай Учиков успя да завърши атаката си по правата от зона 2 - 14:20.Нова мощна атака на Николай Учиков - 16:22. Грешка на сервис на Дмитрий Мусерский 17:23. Егор Клюка атакува по диагонал покрай тройната българска блокада за 24:17 зона 4. Валентин Братоев атакува от зона 4 по диагонала, но бе хванат на блокада от Иля Власов. Така Русия спечели първата част с 25:17.
България - Русия@@@
Русия поведе с 2 точки в началото на втората част - 5:3. Константин Бакун атакува в аут - 4:5. Атака на Антон Карпухов и неразбирателство в българската атака - 4:7. Ас на Игор Кобзар даде преднина от 4 точки на Русия при първото техническо прекъсване - 8:4. Атака на Дмитрий Мусерский в центъра направи резултата 10:6 в полза на Русия. Блокаут на Егор Клюка и още една точка за “Сборная” - 11:6. Алкес Грозданов заби единична блокада на Иля Власов - 8:11. Николай Учиков намали с атака по острия диагонал от зона 4 до 11:14.  Русия дръпна с 5 точки при второто техническо прекъсване - 16:11. При 18:11 Пламен Константинов взе прекъсване за България. Руснаците продължиха  с доминацията си и дръпнаха с 21:13. Пайп на Тодор Скримов намали разликата до 14:21. Блокаут на Егор Клюка изведе Русия до 23:14. Атака на Розалин Пенчев в аут донесе на Русия успеха във втората част с 25:15.
Светослав Гоцев замени Алекс Грозданов в началото на третата част. България поведе с 2:1 след атака на Светослав Гоцев. Дмитрий Мусерский изравни след атака в центъра при 2:2. Русия наложи играта си и поведе с 8:5 при първото техническо прекъсване. Единична блокада на Светослав Гоцев срещу атака на Иля Власов и 7:9. “Сборная” поведе с 13:9 и Пламен Константинов взе прекъсване за България.
Мощен сервис на Николай Учиков принуди константин Бакун да атакува в аут - 10:14. Бомбен сервис на Дмитрий Мусерский помогна на Егор Клюка да направи резултата 16:11 при второто техническо прекъсване. Единична блокада на Виктор Йосифов и 13:17. Пайп на Розалин Пенчев съкрати разликата до 14:17. Ас на Константин Бакун, който би сервис със 124 км в час - 15:19. Николай Пенчев намали до 17:21 след техничен блокаут. Валентин Братоев се пребори с руската аблокада за 19:23. Константин Бакун изведе Русия до мачбол при 24:19. България спаси два мачабола - вторият след единична блокада на Виктор Йосифов - 21:24. Сервис в аут на Николай Учиков донесе успехана Русия в третата част с 25:21 и мача с 3:0 гейма.
Николай Учиков стана най-разултатен с 10 точки (2 блока, 41% ефективност в атака) за България.
Светослав Гоцев (1 ас, 1 блок, 50% ефективност в атака), Валентин Братоев (35% ефективност в атака) и Виктор Йосифов (3 блока, 20% ефективност в атака) записаха по 5 точки.
Егор Клюка бе най-резултатен в мача с 16 точки (1 ас, 1 блок, 67% ефективност в атака), а звездата Дмитрий Мусерский добави 13 точки (2 аса, 2 блока, 90% ефективност в атака).
БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ 0:3 (17:25, 15:25, 21:25)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Николай Учиков, Тодор Скримов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Алекс Грозданов - Теодор Салпаров-либеро
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
РУСИЯ: Игор Кобзар, Константин Бакун, Егор Клюка, Антон Карпухов, Иля Власов, Дмитрий Мусерский - Александър Соколов-либеро
Старши треньор: СЕРГЕЙ ШЛЯПНИКОВ.

СНИМКИ: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG

СНИМКИ: ВЛАДИМИР ИВАНОВ, SPORTAL.BG
ГАЛЕРИЯ 2 от мача БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ - ТУК!!!