Драма, обрат, "стрелбище" и невиждано шоу на "Овча купел" (видео+галерия)

Славия и Локомотив (Пловдив) завършиха 2:2 в дербито на група "Б" от Първа лига. Двубоят предложи доста емоции и положения пред двете врати. Резултатът откри Цветелин Чунчуков в петата минута. Нападателят препарира Мартин Луков от границата на наказателното поле. В 35-ата минута Димитър Илиев изравни за 1:1. В 54-ата Елитон разстреля Георги Петков за 2:1 за гостите. В добавеното време Чунчуков изравни с технично изпълнение.
Преди началото на срещата се случи нещо рядко виждано. Президентът на клуба от Пловдив Христо Крушарски се появи на терена по съдийски екип и заяви, че иска да свири мача. Босът на "смърфовете" добави, че иска да "напомпа" футболистите си за финала в турнира за Купата на България.

След това Крушарски седна в официалната ложа до боса на домакините Венцеслав Стефанов, като продължи да носи съдийската фланелка.

В четвъртата минута Дарко Тасевски пропусна топката пред наказателното поле на Локомотив и създаде възможност за стрелба на колегата си Чунчуков. Последва плътен удар с десния крак на централния нападател, при който Мартин Луков не помръдна - 1:0 за "белите".

След няколко минути на добра позиция се озова Георги Йомов. Крилото на домакините се откъсна от отбраната на "смърфовете", но стреля над целта в аут.

В 23-ата минута гостите бяха близо до куриозен автогол. Пробив на Йомов отдясно завърши с центриране, а Луков отби топката с плонж в тялото на Стивън Езе. За късмет на последните двама кълбото се търкулна до страничния стълб и излезе в ъглов удар.

В 28-ата минута Димитър Велковски се размина с красив гол. Бранителят на Славия шутира от пряк свободен удар, но топката разтресе горната греда, след което тупна малко пред голлинията. Последва добавка на Радослав Кирилов, но изстрелът на бившата звезда на Пирин (Благоевград) беше блокиран.

В 35-ата минута Димитър Илиев изравни резултата. Капитанът на пловдивчани получи добър извеждащ пас от Ален Ожболт, който изнесе много добър мач, и останал сам срещу Георги Петков не сбърка - 1:1.
В началото на второто полувреме славистите създадоха ново положение за гол, което също пропиляха. Чунчуков "открадна" топката под носа на своя съирач Кирилов, който се гласеше да направи странична ножица отблизо.
В 54-ата минута Елитон разстреля Георги Петков с чудесен удар, с който не остави никакви шансове на опитния вратар - 2:1 за гостуващия състав.
Малко след като хората на Бруно Акрапович постигнаха обрат в резултата, Момчил Цветанов можеше да направи 3:1 по атрактивен начин. Чико потърси мрежата с воле от малък ъгъл, но топката не порази целта.

В 75-ата минута Георги Петков имаше късмет под рамката на "белите", след като Ожболт намери десния страничен стълб на вратата му и резултатът остана непроменен. Малко по-късно Бирсент Карагарен опита мерника си с далечен шут и само котешкият рефлекс на Петков предотврати попадението.

В 83-ата минута Ожболт удари нова греда. В тези минути отбраната на домакините просто присъстваше на терена и закономерно Гошо Петков се караше на съотборниците си, които го оставиха на "стрелбище".

В добавеното време домакините успяха да изравнят чрез Чунчуков, който с технично и акробатично изпълнение матира Луков за 2:2.

Славия - Локомотив (Пд) 2:2