Има предложение за промяна в правилото за засада

Бившият капитан на Ливърпул Греъм Сунес излезе с предложение за промяна в правилото за засадата. Според него е редно ако поне някаква част от тялото на атакуващия играч не е в положение на засада, то голът да се зачита. В момента попаденията не се признават, ако дори една част от тялото, с която може да бъде реализиран гол, се намира зад линията. Много често ключовата част от тялото е рамото.

Сунес сподели това покрай поредния напрегнат откъм отсъждания на ВАР ден в английския футбол. Вчера неговият бивш тим от “Анфийлд” извлече полза от настоящото правило, защото гол на Уулвърхамптън не беше зачетен заради много тънка засада, която първоначално не беше видяна от съдиите, но после беше регистрирана от видеотехнологията. Мърсисайдци спечелиха с 1:0.

“Това (б.р. - футболът) е развлекателен бизнес. В момента правим това, че лишаваме хората от удоволствието на головете. Не можем да продължаваме по този начин, свидетели сме на голямо разочарование”, коментира Сунес в студиото на Sky Sports.

От началото на сезона в Премиър лийг заради ВАР не са били зачетени 22 попадения.