Клоп: Радвам се, че спечелихме

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп остана доволен от минималната победа с 1:0 над Уулвърхамптън на "Анфийлд" в двубоя от 20-ия кръг на Премиър лийг. Успехът над водения от Нуно Еспирито Санто тим не дойде никак лесно. Единственото попадение в мача реализира Садио Мане в 42-ата минута. В самия край на първата част гол на "вълците" бе отменен след разглеждане с ВАР.
Безгрешен Ливърпул завърши годината с поредна победа (видео)
"Много тежък мач. Това не ме изненада. Нуно има невероятен отбор. Те играят силно през целия сезон, участват в Лига Европа и са свикнали с тежкия график. През първото полувреме контролирахме играта и успяхме да отбележим гол. Всичко беше много хубави, за нас е очевидно, че голът ни е отбелязан коректно.
Отмененият гол на Уулвърхамптън не мога да коментирам, тъй като не видях ситуацията. Съперникът беше настроен за битка и ни затрудни през второто полувреме с високата си преса, а ние не реагирахме по най-добрият начин. Радвам се, че спечелихме. Тези победи ни правят щастливи. Честита Нова година на всички", коментира Клоп.