Лубе удари Сада Крузейро на клубния Мондиал 2019 (видео + снимки)

Шампионът на Европа за 2019 година Кучине Лубе (Чивитанова) записа втора поредна победа на световното клубно първенство по по волейбол за мъже в Бетим (Бразилия).

Първенецът на Италия удари домакините от Сада Крузейро (Бело Оризонте) с

3:0 (25:23, 30:28, 25:15)

във втория си мач на Мондиал 2019.

Възпитаниците на Фернандо Де Джорджи изиграха равностоен двубой в първите две части, но в края на геймовете волейболистите на Лубе успяха да наложат волята си за успех. В третия гейм превъзходството на Лубе бе категорично.

Така Лубе е убедителен лидер в класирането с 2 победи от 2 мача, а Сада Крузейро допусна първа загуба.

Тази нощ Лубе среща руския Зенит (Казан), с Цветан Соколов, а Сада Крузейро се изправя срещу Ал Раян.

Полският център Матеуш Биениек изигра страхотен двубой и заби 16 точки (4 аса, 4 блока, 88% ефективност в атака).

Бившата звезда на Сада Крузейро Йоанди Леал добави още 14 точки (2 аса, 1 блок, 55% ефективност в атака), а Османи Хуанторена се отчете с 10 точки (2 аса, 1 блок, 43% ефективност в атака).

Олимпийският шампион с Бразилия от Рио 2016 Евандро Гера стана най-резултатен за домакините с 15 точки (3 аса, 54% ефективност в атака).

Канадецът Джон Гордън Перин добави още 13 точки (1 блок, 63% ефективност в атака), а аржентинецът Факундо Конте се отличи с 10 точки

(1 ас, 64% ефективност в атака).

САДА КРУЗЕЙРО, БЕЛО ОРИЗОНТЕ (БРАЗИЛИЯ) – КУЧИНЕ ЛУБЕ, ЧИВИТАНОВА (ИТАЛИЯ) 0:3 (23:25, 28:30, 15:25)