Цецо Соколов и Зенит тръгнаха с тежка загуба от Сада на клубния Мондиал (видео + снимки)

Волейболният национал Цветан Соколов и руският гранд Зенит (Казан) стартираха с тежка загуба участието си на Световното клубно първенство за мъже в Бетим (Бразилия). Цецо Соколов и компания паднаха от домакините и шампиони на Южна Америка Сада (Крузейро) с 0:3 (20:25, 20:25, 22:25) в първата си среща на турнира, играна тази нощ.

За първи път от доста години на Световното клубно първенство участват само 4 отбора - Зенит, Сада, шампионът на Италия и финалист в европейската Шампионска лига Кучине Лубе (Чивитанова), и катарския Ал Райан. Те ще изиграят по един мач всеки срещу всеки, за да се направи едно класиране, след което ще играят полуфинали 1-4 и 2-3 и съответно малък и голям финал. По-рано тази вечер Лубе отнесе Ал Райан с 3:0 гейма.

Тази вечер (4 декември) Зенит ще играе с катарците от Ал Райан от 23,00 часа българско време, а след това от 01,30 часа през нощта в четвъртък (5 декември) Лубе ще спори с домакините от Сада.

Цецо Соколов игра цял мач за Зенит и приключи със скромните 10 точки (1 блок и 45% ефективност в атака).

Най-резултатен за руския гранд стана Максим Михайлов с 12 точки (2 блока, 2 аса и 47% ефективност в атака).

За тима на Сада над всички бе Евандро Гера с 16 точки (1 блок, 2 аса и 57% ефективност в атака) за победата.

САДА (КРУЗЕЙРО, БРАЗИЛИЯ) - ЗЕНИТ (КАЗАН, РУСИЯ) 3:0 (25:20, 25:20, 25:22)
САДА: Фернандо Крелинг 2, Евандро Гера 16, Факундо Конте 8, Джон Перин 7, Исак Сантош 10, Отавио Пинто 8 - Лукаш Де Деуш-либеро (Луан Хосе Вебер 2, Родриго Леме)
Старши треньор: МАРСЕЛО МЕНДЕС
ЗЕНИТ: Александър Бутко 1, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 10, Максим Михайлов 12, Ървин Нгапет 9, Артьом Волвич 9, Алексей Кононов 3 - Валентин Голубьов-либеро (Андрей Сурмачевский, Денис Земченок, Валентин Кротков-либеро)
Старши треньор: АЛЕКСЕЙ ВЕРБОВ.