Цецо Соколов и Зенит с първа победа на клубния Мондиал (видео + снимки)

Волейболният национал Цветан Соколов и руският гранд Зенит (Казан) записаха първа победа на Световното клубно първенство за мъже в Бетим (Бразилия).

Цецо Соколов и компания обърнаха и се наложиха над катарския Ал Райан с 3:1 (21:25, 25:20, 25:23, 25:21) във втория си мач от предварителната фаза на турнира, игран тази нощ пред над 3000 зрители в зала "Жинасио Полиеспортиво Дивино Ферейра Брага".

Така казанци са на 3-о място във временното класиране с 1 победа, 1 загуба и 3 точки, докато Ал Райан е 4-и без победа до момента. Тази вечер (5 декември) Зенит ще играе бившия тим на Соколов Кучине Лубе (Чивитанова), който в момента спори с домакините от Сада (Крузейро), от 23,00 часа българско време. А след това от 01,30 часа през нощта в петък (6 декември) Ал Райан ще излезе срещу домакините от Сада.

Срещата бе прекъсната за близо 30 минути още при 4:0 за Ал Райан в първия гейм заради токов удар в залата. След подновяването на играта Зенит направи всичко по силите си да се завърне, но въпреки това катарският тим взе първата част с 25:21. След това руският гранд постепенно наложи играта си и спечели следващите три гейма, а с това и мача. За това много помогнаха и направените смени от страна на треньора на казанци Алексей Вербов.

Цецо Соколов започна като титуляр за Зенит, но бе сменен в третия гейм от Денис Земченок. Българският диагонал приключи със скромните 7 точки (41% ефективност в атака) за успеха.

Най-полезни за руския гранд станаха появилите се в игра като резерви Андрей Сурмачевский (1 ас и 83% ефективност в атака) и Фьодор Воронков (2 аса и 90% ефективност в атака) с по 11 точки за победата.

За тима на Ал Райан португалският национал Марко Ферейра (1 блок, 2 аса и 71% ефективност в атака) и бразилецът Маркуш Винисиуш (1 блок, 1 ас и 57% ефективност в атака) реализираха по 15 точки.

ЗЕНИТ (КАЗАН, РУСИЯ) - АЛ РАЙАН (ДОХА, КАТАР) 3:1 (21:25, 25:20, 25:23, 25:21)