Каляри спря най-резултатното нападение в Серия "А" и мечтае за ШЛ

Отборът на Каляри нанесе първа загуба на Аталанта от началото на месец септември. Днес сардинци победиха „нерадзурите“ в Бергамо с 2:0, справяйки се с най-доброто нападение в Италия, като спряха серията на Аталанта от 8 мача в шампионата без поражение. В същото време Каляри продължава с добрите си изяви и вече в 9 мача е непобеден, като се изравни по точки с днешния си съперник, който заема 4-о място във временното класиране на Серия „А“. Отборът на Роландо Маран поведе с автогол на Марио Пашалич в 32-ата минута. В 58-ата Кристиан Олива удвои. Пет минути преди края на първото полувреме Йосип Иличич изпусна нервите си и си изкара червен картон за удар без топка.

Първата опасна ситуация дойде още в 3-ата минута. Джовани Симоне бе изпуснат от Хосе Паломино и стреля мощно към вратата на Аталанта, но вратарят на домакините успя да парира удара. В 21-ата минута отборът от Сардиния достигна с няколко подавания до вратата на Аталанта. Марко Рог бе изведен зад гърба на защитата на бергамаските, но не успя да преодолее стража Голини. В 27-ата минута пред Томоти Кастане се отвори добра възможност да порази вратата на Каляри, но ударът на белгиеца премина покрай вратата.

В 32-ата минута упорството на Каляри доведе до гол във вратата на Аталанта. Центриране в наказателното поле предизвика серия рикошети. Топката първо се отби в Паломино, а след това и в Пашалич, след което се насочи неспасяемо във вратата на Голини. В 38-ата минута резултатът можеше да бъде изравнен, но късметът покри сардинци. Мощен шут на Алехандро Гомес се отби в горната греда, а след това и в гърба на вратаря Робин Олсен.Топката обаче излезе в ъглов удар.

Минута по-късно Йосип Иличич остави отбора си с човек по-малко, след като си позволи умишлено да изрита противников играч в крака. С първия точен удар към вратата през второто полувреме Каляри удвои преднината си. В 58-ата минута Кристиан Олива отбеляза първия си гол с фланелката на сардинци.
Той пусна подаване към Джовани Симеоне, който върна топката към своя съотборник, а Олива с безпощаден удар преодоля Голини. В 70-ата минута удар на Милановски премина покрай левия страничен стълб на вратата на Каляри. Така Каляри затвърди добрите впечатления от началото на сезона и постигна труден успех във визитата си в Бергамо.