ЦСКА-София изпусна Левски (видео+галерия)

Голямото дерби между Левски и ЦСКА-София от 21-ия кръг на efbet Лига не излъчи победител. "Сините" и "червените" не успяха да си вкарат гол и срещата завърши 0:0. 26-кратните шампиони играха последните 15 минути от мача с човек по-малко, тъй като Нуно Рейш бе изгонен. Веднага след срещата червен картон получи и капитанът на "червените" Петър Занев, който беше бесен на съдията Георги Кабаков, изгонил през първата част и Добромир Митов от пейката. Играчите на Милош Крушчич определено могат повече да съжаляват, след като можеха да получат дузпа в 32-ата минута за игра с ръка на Живко Миланов, веднъж гредата помогна на Миятович, който спаси едно чисто положение, а също гостите в този мач имаха числено предимство на терена през последния четвърт част, но не се възползваха от него.

"Сините" обаче също могат да съжаляват, след като Паулиньо в края на първото полувреме и Ейофсон с глава в 90-ата минута пропиляха чисти възможности. Капитанът Миланов пък отправи най-опасния удар от фаул, който Бусато със сетни усилия изби.

Така двата тима отново не се победиха през този сезон, след като есента срещата завърши 2:2, тогава "сините" пропиляха аванс от две попадения в последните 15 минути.

49 Левски - ЦСКА-София Част I

Равенството остави разликата от четири точки между двата състава. Синият тим има

44 точки

и остана на второ място, докато червеният отбор е на четвърто място с актив от

40 точки

, но в осми пореден мач от първенството не допусна гол в своята врата.

Хиляди левскари тръгнаха към Националния стадион (видео)

На стадион "Васил Левски" пристигнаха над 26 000 зрители, като хиляди фенове на "сините", които бяха два пъти повече на трибуните, пристигнаха с организирано шествие под наслов:"Левски, ти си всичко за нас". Предвид финансовите проблеми на Левски, публиката на отбора не запали нито една димка или факла, за да спести излишни разходи на клуба. Тити Папазов и неговите момчета от баскетболния Левски-Лукойл, които също бяха част от похода, показаха спечелената преди седмица купа на България и обраха овациите преди мача. Треньорът не пропусна да пее с агитката и надъхва феновете.

46 Феновете на Левски по време на дербито

Наставникът на "сините" Петър Хубчев се опита да изненада своя съперник със състав, който не беше пробван в подготовката. Той не заложи на нито едно от новите попълнения - Симеон Славчев, Стайн Спиерингс и Деян Лозев, започнали мача от пейката, докато Николай Михайлов бе извън групата.

191 Левски - ЦСКА-София

"Сините" стартираха с Милан Миятович на вратата, а капитанът Живко Миланов, Нуно Рейш, Холмар Ейофсон и Иван Горанов бяха в защита. Филипе Нашименто, Кали Тиам и Мартин Райнов бяха опорните полузащитници, а Паулиньо и Франко Мазурек действаха зад Станислав Иванов. Липсата на чист нападател обаче не се оказа успешен ход, тъй като отборът трудно задържаше топката в атака.

Милош Крушчич също заложи на само едно от новите си попълнения - Стефано Белтраме, който дебютира в родния елит, но също така и на завърналия се на "Българска армия" Едвин Джеси.

Густаво Бусато бе вратар, а Жонио Бикел, Валентин Антов, Петър Занев, който е капитан, и Брадли Мазику бяха в защита. Кристиян Малинов и Рубен Пинто бяха опорните халфове, докато Джеси, Евандро и Белтраме бяха офанзивните футболисти зад Али Соу.

Мачът започна със страхотна атмосфера по трибуните, а първата възможност беше пред Ейолфсон, който стреля слабо с глава при центриране от корнер в 4-ата минута. При следващата атака Евандро стреля, последва рикошет, а Джеси не успя да се разпише и топката излезе в корнер. След неговото изпълнение Райнов и Евандро се сблъскаха лошо и трябваше лекарските екипи да влизат на терена.

Халфът на "сините" пострада тежко и бе заменен в 9-ата минута от Симеон Славчев, който дебютира за Левски. Райнов, чийто нос беше счупен, бе откаран с линейка в болница.

Иван Горанов стреля далеч от целта в 11-ата минута.

Агитката на "червените" извади своята хореография, която бе огромен фен с червен шал и емблемата на Сектор "Г" с надпис: "Винаги верни"

.

В 21-ата минута Славчев пропусна отблизо, но имаше фаул на Ейолфсон и евентуално попадение щеше да бъде отменено. Малко след това за бурна реакция помощникът треньорът на ЦСКА-София Добромир Митов бе изгонен от Георги Кабаков. В 26-ата минута Славчев стреля над гредата след добра атака и надъха феновете.

В 32-ата минута "червените" с основание поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена за Кабаков. Крайният бранител Мазику центрира, а топката рикошира в ръката на Миланов.

Три минути след това гол на Соу бе отменен поради засада, нападателят също така пое топката с ръка.

Паулиньо пропусна отлична възможност в 43-ата минута, когато след бърза контраатака стреля над горната греда от 10 метра.

Втората част започна с хореография на "Ултрас Левски" и тотален натиск на "червените", които до 55-ата минута пропуснаха няколко пъти да се разпишат. Евандро удари гредата с далеч удар отляво, Белтраме бе спрян от Миятович, след като остана сам срещу него. Последваха още две мелета в наказателното поле на "сините", които се измъкнаха без попадение в този период.

Тиам пробва силен изстрел от 25 метра, който вратарят изби. Хубчев пусна Станислав Костов в 56-ата минута на мястото на Мазурек, а българинът бе посрещнат с бурни овации от синята публика. Още при следващата атака Паулиньо стреля над вратата след бърза атака.

В 66-ата минута Миланов стреля отлично от пряк свободен удар, но Булсато с отличен рефлекс изби топката от горния му десен ъгъл в корнер.

Вив Соломон-Отобор влезе вместо Джеси, а в 75-ата минута "сините" останаха с човек по-малко. Миятович подаде лошо на Рейш, който се хвърли остро в краката на противников футболист и получи втори жълт картон.

Подобно на миналата година португалецът напуска принудително дербито с червен картон

.

67 Левски - ЦСКА-София Част II

Славчев, който дебютира със счупен пръст, бе заменен от друг дебютант Деян Лозев в 82-ата минута, тъй като болката в крака на пристигналия от Карабах халф бе много силна.

Последните минути реферът Кабаков накъса играта, а това не се хареса на публиката и на играчите на двата тима. "Сините" разчитаха на контраатака и предвид факта, че са с човек по-малко. В 90-ата минута Ейолфсон обаче можеше да се превърне в герой, но пропусна отблизо да засече с глава центриране от фаул и да донесе победата на Левски.

Преди това Нашименто се контузи в рамото и остави "сините" с девет души в последните секунди.

Веднага след срещата Занев каза нещо остро на главния съдия, който го изгони. Това вбеси капитанът, който побесня, а най-вероятно заради реакцията си ще получи и по-тежко наказание.

Последното равенство без голове между сини и червени беше през април 2019 година в плейофите, а сега предстоят още два сблъсъка на грандовете в предстоящите плейофи за титлата.

Следващият кръг "сините" гостуват на Черно море, докато Ботев (Пловдив) е първият тим, който ще гостува на "Българска армия" тази пролет.

ЛЕВСКИ - ЦСКА-СОФИЯ 0:0