Байерн сгази Майнц 05 за половин час и излезе начело (видео)

Байерн (Мюнхен) не сгреши и срещу Майнц 05, с което излезе начело в Бундеслигата. Шампионите надвиха съперника с 3:1 като гости в среща от 20-ия кръг, с което вече са в серия от шест победи за първенство. Освен това Байерн постави нов клубен рекорд - 57 изстрела в мрежата след 20 срещи.

Баварците си свършиха работата още преди първия половин час с три попадения, дело на Роберт Левандовски (8’), Томас Мюлер (14’) и Тиаго Алкантара (26’). В края на полувремето домакините върнаха един гол чрез Джери Сейнт Жуст (45’).

Гостите видимо спестиха сили, като през второто полувреме оставиха тима на Майнц да бъде по-активният. Това със сигурност е част от стратегията на тима, защото през идната седмица му предстоят двубои с Хофенхайм за Купата на Германия и дерби с Лайпциг за първенство.

За пореден път бразилският национал Филипе Коутиньо не беше титуляр за баварците. Леон Горетцка и Жером Боатенг, които през седмицата се сбиха на тренировка, започнаха от първата минута. Намиращият се в много силна форма Иван Перишич отново беше предпочетен през Серж Гнабри.

Майнц вече е в серия от четири загуби. Спряганият тези дни за Наполи Жан-Филип Матета беше на върха на атаката.

Гостите имаха шанс да излязат напред още в 8-ата минута, когато Бенжамен Павар центрира и Левандовски, без да бъде притесняван, засече точно с глава.

До попадението играчите в червено действаха уверено, но след това им беше трудно да се вдигнат на крака. Шампионите с лекота стигнаха бързо до втори гол. В 14-ата точен беше Мюлер след подаване на Горетцка - 2:0.

Футболистите на Майнц се активизираха и за известен период от време наложиха натиск. Така в 22-ата Леандро Барейро засече от въздуха, но топката се отби в страничната греда на вратата на Мануел Нойер.

Скоро след това Байерн уби интригата с трето попадение. В 26-ата Тиаго Алкантара показа майсторски дрибъл и сам завърши за 3:0.

След половин час игра треньорът на "05" Ахим Байерлорцер извади от игра Пиер Кунде. Тъмнокожият футболист обаче се разсърди и демонстративно не се здрависа с него.

Влизането на опитния Дани Латца като че ли вдъхна спокойствие на тима на Майнц и точно преди почивката нидерландският защитник Джери Сейнт Жуст върна едното попадение след корнер.

През второто полувреме домакините действаха открито и без страх, търсейки още голове. На няколко пъти те обстрелваха Нойер от далечно разстояние. В същото време играчите на Ханзи Флик не стигаха до чисти ситуации. Така в 65-ата треньорът на Байерн направи двойна смяна, вкарвайки Гнабри и Коутиньо.

Перишич можеше да забие четвърти гол за мюнхенци в 77-ата, но топката беше избита. Секунди по-късно хърватинът продължи с глава към Левандовски, на когото съвсем малко не достигна да засече на празна врата.

В 84-ата Левандовски не беше точен по диагонала от много удобна ситуация.