Борусия (Мьонхенгладбах) се доближи на 2 точки до върха (видео)

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) продължава борбата за титлата в Германия, след като спечели с 3:1 срещу Майнц 05 и се доближи на 2 точки от лидера РБ (Лайпциг) след 19 изиграни срещи. В следващия кръг Гладбах гостува точно на състава на Юлиан Нагелсман. “Жребците” имаха нещастието рано да допуснат гол, но след това отговориха с три попадения, а удариха и две греди.

Робин Куайсон изведе “05” в 11-ата минута след много красиво изпълнение от движение, което направи безпомощен вратаря Ян Зомер.

В 24-ата обаче Аласан Плеа изравни след центриране на Оскар Венд. Шест по-късно гредата спря Маркюс Тюрам.

Обратът стана факт след ново статично положение, като отново Плеа беше точен - 2:1 в 76-ата минута.

В 80-ата страничният стълб лиши Брийл Емболо от гол за 3:1. Такъв все пак падна и беше реализиран от Флориан Нойхаус в 87-ата, който прехвърли вратаря Робин Центнер с далечен изстрел.

За Майнц това е 13-а загуба - най-много от всички, като тимът единствен в елита няма равенство.