Айнтрахт (Франкфурт) изхвърли РБ (Лайпциг) от Купата на Германия (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) победи на своя стадион РБ (Лайпциг) с 3:1 и така го изхвърли от 1/8-финалната фаза на Купата на Германия. Интересното е, че преди точно десет дни “орлите” надвиха този съперник с 2:0 като домакини, но в мач от първенството.

Резултата откри Андре Силва в 17-ата минута, когато беше точен от дузпа, свирена за игра с ръка на Марсел Халстенберг. В 51-ата минута Филип Костич също се разписа за Айнтрахт, след като се възползва от извеждащ пас на Себастиан Роде и пробяга половината терен с топката, за да я вкара в противниковата мрежа. В 68-ата минута пък новото попълнение на “биковете” Дани Олмо вкара първия си гол за тима след асистенция на друг новодошъл - Анхелиньо. В последните секунди на добавеното време Костич с втория си гол в мача оформи крайното 3:1.

По същото време елитният Фортуна (Дюселдорф) разби с 5:2 като гост третодивизионния Кайзерслаутерн и така също ще играе на 1/4-финалите на турнира. Точни за победителите бяха Нана Ампома (9’), Роуен Хенингс (49’, 78’), Матиас Цимерман (65’) и Кевин Щьогер (83’), а за домакините - Кристиан Кюлветер (10’, 39’ - дузпа).