Шрюсбъри измъчи Ливърпул и си спечели преиграване (видео)

Третодивизионният Шрюсбъри създаде доста проблеми на Ливърпул в мач от четвъртия кръг на Купата на Англия. Срещата завърши 2:2, въпреки че мърсисайдци водеха с 2:0 в началото на второто полувреме, и сега предстои преиграване на “Анфийлд”.

“Червените” поведоха в 15-ата минута след попадение на Къртис Джоунс, а веднага след почивката Лав си отбеляза автогол и резултатът стана 0:2. Влезлият като резерва Джейсън Къмингс обаче реализира два гола и се стигна до равенство. В край на срещата и двата отбора пропуснаха възможности да си осигурят крайната победа.

Юрген Клоп направи 11 промени в състава и даде шанс на повечето играчи, които се представиха отлично срещу Евертън миналия кръг. Място в титулярния състав намериха възстановените Жоел Матип и Деян Ловрен, който изведе тима с капитанската лента.

От самото начало мърсисайдци започнаха да контролират събитията на терена, въпреки наличието на доста млади футболисти. Този път около тях имаше повече опитни играчи, като сред тях бяха още Фабиньо и Ориги. Минамино можеше да отбележи първия си гол за клуба, но не успя да засече топката с глава след добро центриране на Нeко Уилямс.

Ливърпул успя рано да поведе, като в 15-ата минута Къртис Джоунс откри резултата. Той получи отлично подаване от Чиривела и прати топката покрай вратаря. Джоунс се разписа във втори пореден мач в турнира, след като миналия кръг реализира страхотен гол, с който “червените” победиха Евертън.

Гостите продължиха да доминират, но 24-ата минута грешка в защитата им даде шанс на Шрюсбъри да изравни. Неточно подаване на Фабиньо подари топката на Гос, а той изведе Уоли сам срещу Адриан. Испанският вратар излезе навременно и успя с крак да отрази удара, като опази вратата си.

Шрюсбъри загуби капитана си в средата на първото полувреме. Оливър Норбърн трябваше да напусне терена поради контузия. Въпреки това домакините заиграха по-уверено към края на първата част и на няколко пъти стигнаха в близост до вратата на Адриан. Няколко минути преди почивката Шон Уоли отново се озова на отлична позиция, но стреля покрай вратата. Малко по-късно се стигна и до разбъркване в наказателното поле на Ливърпул, но след няколко опита защитата на гостите успя да изчисти топката.

Надеждите на домакините след добрия край на първата част намаляха значително след началото на втората. Веднага след почивката Ливърпул поведе с 2:0 след куриозен автогол. Високо центриране на Уилямс прати топката в наказателното поле, а Доналд Лав в опита си да изчисти прати топката в собствената си врата. Около него нямаше играч на противника, който да го притеснява, като бранителят необяснимо насочи топката към вратата.

На Шрюсбъри му трябваше известно време да се съвземе от това развитие, но след десетина минути взе инициативата и имаше две великолепни възможности да намали резултата. Ланг бе изведен очи в очи с Адриан и стреля, но вратарят успя да се намеси отлично и отклони топката в ъглов удар. Малко по-късно грешка на Матип позволи но Лорен да отправи удар, но той бе неточен.

Домакините все пак стигнаха до гол в 65-ата минута. Левият бранител на Ливърпул събори Лорен и съдията отсъди дузпа, въпреки че повторенията показаха, че нарушението е извън наказателното поле. Влезлият като резерва Джейсън Къмингс бе точен от бялата точка и върна интригата в мача.

Мърсисайдци опитаха да си върнат контрола върху срещата, който бяха изпуснали, а на терена влезе Алекс Окслейд-Чембърлейн. Това се случи за кратко и доведе до един хубав удар от дистанция на Ориги, но той бе отразен от О’Лиъри. Секунди по-късно дълга топка в полето на Ливърпул и грешка на Ловрен доведоха до изравнителен гол. Хърватският бранител се намеси неумело, като не успя да избие топката, а тя се отклони на пътя на Къмингс и той реализира втория си гол в мача.

Клоп реагира и пусна в игра Салах и Фирмино. Домакините обаче имаха сериозни претенции за дузпа, след като топката се отклони от ръката на Фабиньо в наказателното поле. Влизането на Фирмино оказа влияние. Бразилецът създаде две прекрасни положения в края на срещата. Първо той получи подаване от Фабиньо и той насочи топката към вратата от малък ъгъл. Вратарят изби, а Джоунс не успя да довкара на празната врата, тъй като Уилямс застана на пътя на топката. След това Фирмино центрира за Салах, но египтянинът не успя да насочи достатъчно добре топката с глава. В добавеното време Лоран пробва да изненада Адриан и не бе толкова далече от успех.

ШРЮСБЪРИ - ЛИВЪРПУЛ 2:2

0:1 - Джоунс (15)
0:2 - Лав (46-авт)
1:2 - Къмингс (65-д)
2:2 - Къмингс (75)