Борусия (Дортмунд) - Шалке 04 0:0

Борусия (Дортмунд) и Шалке 04 оправдаха очакванията за напечено дерби на Рур и зарадваха феновете с атрактивен футбол, в който обаче положенията бяха малко и логично се стигна до крайното 0:0. "Кралскосините" бяха по-добрият тим преди почивката, но след това домакините изравниха играта и от 65-ата минута до края бяха господарите на терена. Тяхна беше и най-чистата възможност за гол, когато в 53-ата минута Усман Дембеле уцели страничната греда.Борусия (Дортмунд) - Шалке 04 0:0

Съдия: Феликс Брих Стадион: "Сигнал Идуна Парк" Борусия (Дортмунд) 0:0 Шалке 04 Състав Роман Бюрки   Ралф Феерман Лукаш Пишчек   Налдо Сократис   Бенедикт Хьоведес Матиас Гинтер   Матия Настасич 71’ Феликс Паслак   Сеад Коласинац Марио Гьотце   Йоханес Гайс 80’ Шинджи Кагава   Макс Майер 75’ Юлиан Вайгъл   Леон Горетцка 87’ Усман Дембеле   Набил Бенталеб 89’ Кристиан Пулишич   Алесандро Шьопф Пиер-Емерик Обамеянг   Франко ди Санто 63’ Смени 71’ Рафаел Герейро   Бенжамен Стамбули 89’ 80’ Андре Шюрле   Йевген Коноплянка 75’ 87’ Себастиан Роде   Ерик Максим Чупо-Мотинг 63’