Възходът на Шалке 04 продължи (видео)

Набиращият скорост тим на Шалке 04 надви Волфсбург с 1:0 като гост в мач от 11-ия кръг на Бундеслигата и продължава да се изкачва нагоре в класирането, като вече няма загуба в десети пореден двубой във всички турнири. Младият национал Леон Горетцка заби гола осем минути преди края след отлична асистенция на Сеад Коласинац. "Вълците" пък имат само една победа в последните пет кръга и са близо до дъното.

Първата част на "Фолксваген Арена" беше равностойна и с малко положения, но след почивката "миньорите" надиграха своя съперник и законометно стигнаха до попадение. Преди това вратарят Диего Беналио спаси две чисти възможности на гостите след изстрели на Ерик Максим Чупо-Мотинг и Алесандро Шьопф, който излезе сам срещу него в 71-ата минута.

Още преди това - в 61-ата минута, играчите на Шалке 04 претендираха за дузпа за нарушение на Луис Густаво срещу Бенедикт Хьоведес, но съдията  замълча.