Лацио - Фиорентина 3:1

Тази седмица се оказа доста неприятна за Фиорентина. След като в четвъртък тимът загуби с 0:1 доиграването на отложения мач с Дженоа, днес "виолетовите" паднаха и в гостуването си на Лацио от 17-ия кръг в Серия "А". Двубоят на "Олимпико" завърши при резултат 3:1 в полза на домакините, които си върнаха 3-ото място във временното класиране. Точни за успеха на "орлите" бяха Балде Кейта в 23-ата, Лукас Билия в 45-ата от дузпа и Стефан Раду в 90-ата минута. За гостите пък се разписа Мауро Сарате в 68-ата минута, а и късметът не бе на страната на флорентинци, които също получиха дузпа в своя полза, но Йосип Иличич пропусна от бялата точка.

Съдия: Масимилиано Ирати Стадион: "Олимпико" Лацио 3:1 Фиорентина Голмайстори 23' Балде Кейта 45' Лукас Билия Мауро Сарате 68' 90' Стефан Раду Състав Федерико Маркети   Чиприан Тетерушану Стефан Раду   Давиде Астори Бащош   Ненад Томович 45’ Стефан де Фрай   Себастиан Де Майо Сенад Лулич   Максимилиано Оливера 77’ Фелипе Андерсон   Карлос Санчес Лукас Билия   Йосип Иличич 58’ 85’ Данило Каталди   Матиас Весино Сергей Милинкович-Савич   Никола Калинич Чиро Имобиле   Кристиан Тейо 80’ 68’ Балде Кейта   Федерико Бернардески Смени 77’ Уолъс   Себастиан Кристофоро 45’ 85’ Алесандро Мурджа   Федерико Киеза 80’ 68’ Рикардо Кишна   Мауро Сарате 58’