Берое не се затрудни с Локо София на старта

Шампионът на България по баскетбол при жените Берое започна новия сезон в "А" група с убедителна победа.

В среща от първия кръг старозагорки се наложиха с 91:51 (24:11, 21:15, 25:11, 21:14) над състава на Локомотив София.

В столичната зала "Триадица" гостенките спечелиха всяка една от четирите части на срещата, като някаква интрига имаше само във втората четвърт, която завърши 21:15 за "зелените". В първия и в третия период разликата между двата тима бе много сериозна, а в последния всичко вече бе ясно.

Най-резултатни за победителките бяха Евгения Нацкина и Златка Маданкова с по 12 точки, а 11 реализира Божица Муйович.

За Локомотив Елеонора Петкова наниза 12 точки, а с 10 завърши Маргарита Иванова.

По-рано през деня, отново в "Триадица", столичният Шампион 2006 се наложи със 78:66 (13:19, 20:14, 26:18, 19:15) над Академик Пловдив. Мачът бе много равностоен, особено през първото полувреме, в което голяма част от което гостенките от Пловдив имаха аванс.

През вторите 20 минути обаче тимът на Шампион заигра много силно в нападение, реализира 45 точки и заслужено се поздрави с победата.

За домакините Валерия Стойчева направи "дабъл-дабъл" от 26 точки и 13 борби, а капитанката Елена Георгиева приключи с 20 точки и 11 откраднати топки.

Анастасия Калева бе най-резултатна за Академик с 22 точки, като прибави и 15 борби. Маргарита Чипова вкара 20 точки и хвана 16 борби, а с 11 точки завърши Каролина Кирилова.

От 18:00 часа днес е последният мач от първия кръг, който противоставя вицешампиона Монтана 2003 на Рилски спортист Самоков.