Равностоен мач в столицата

Отборите на Левски и Шумен играят един срещу друг в двубой от програмата на втория кръг в Sesame НБЛ. Двата тима излязоха на паркета в столичната зала “Триадица” днес от 19:00 часа.

ПЪРВА ЧЕТВЪРТ:

Двубоят в столицата започна равностойно, като опитните Златин Георгиев и Димитър Маринчешки записаха първите точки на сметката на Левски - 4:2. В първите минути се стигаше до няколко смени на водачеството, като тимът на Тити Папазов запази аванса си след тройка на Марио Боянов за 9:6. Домакините продължаваха да разполагат с аванс в рамките на четири точки, но отборът на Шумен вдигна темпото в средата на първата четвърт и стигна до нов обрат. Бенямин Зечич и Джакори Ийли комбинираха за серия от седем поредни точки за гостите и така те поведоха с 14:17. В крайна сметка съвсем минималната разлика се запази до края на първата четвърт, която приключи при 19:21 в полза на тима на Янко Янков.

ВТОРА ЧЕТВЪРТ:

Надлъгването между двата тима се поднови и на старта на втория период. Левски отново взе точка аванс чрез тройка на Лъчезар Димитров минута след началото на периода за 25:24. Асен Великов увеличи преднината на домакините до три точки при 28:25. И този път обаче отборът на Левски не можа да се откъсне напред, като вместо това Шумен пак обърна, този път с тройка на Баръш Мустафа за 29:30.

ТИТУЛЯРНИ ПЕТИЦИ:

ЛЕВСКИ:
Лъчезар Димитров, Марио Боянов, Максим Бочев, Златин Георгиев, Димитър Маринчешки

ШУМЕН:
Бенямин Зечич, Баръш Мустафа, Дамян Минков, Ореолуапо Идоу, Джакори Ийли

До момента и двата тима са баланс от по 0-1. “Сините” загубиха от Академик Пловдив с 83:84 в първия кръг, докато Шумен разочарова и отстъпи със 74:90 при домакинството си на Миньор 2015.

През миналия сезон Левски и Шумен се изправиха един срещу друг три пъти, като Шумен записа три победи - със 76:61, 79:68 и 89:67.