Правец пречупи Локомотив (София)

Правец постигна първа победа за сезона в ББЛ А група. В среща от регион Запад, която се проведе тази вечер в зала „Триадица“ в София, тимът надви трудно Локомотив София със 73:67.След тази среща победителите днес вече са с баланс 1-1, докато загубата бе втора за опонента им.Правец започна много силно мача и до средата на частта вече водеше с 15:2. Много бързо обаче ролите се размениха, като близо пет минути тимът не успяваше да се разпише от игра, което позволи на съперника му да намали за 11:16. Локомотив стигна до пълен обрат в началото на втория период, но не задържа дълго водачеството си и на почивката баскетболистите на Иван Коцев отново бяха напред, този път с 31:28.Играта продължи да бъде много оспорвана и след паузата, а след поредица от обрати, преди заключителната четвърт равенството бе възстановено – 52:52. Правец дръпна със 7 точки две минути и половина преди края и въпреки че столичани успяха да се доближат само на 1, успя да удържи аванса си до последно.Локомотив вкара двойно повече тройки от съперника си (12 срещу 6), който обаче компенсира с по-добрата игра в подкошието (60 борби срещу 45).Капитанът Тодор Колев бе най-резултатен за успеха с 21 точки. Даниел Милчев записа 17 точки и 7 борби, с 14 точки е Ерик Кирилов, а дабъл-дабъл от 11 точки и впечатляващите 29 борби, 13 от които в нападение, направи Павлин Ганчев.За Локомотив Борис Войков бе над всички с 29 точки. Георги Цеков отбеляза 14, с 11 и 14 борби е Радослав Колев.