Надал отвя Давиденко и е на пети пореден финал в Барселона

Световният номер 1 Рафаел Надал се класира за финала на турнира в Барселона, след като победи с 6:3, 6:2 руснака Николай Давиденко след 1 час и 46 минути игра.

22-годишният испанец бе поставен под напрежение в началото на мача, но третият в схемата Давиденко не се възползва от трите си възможности за пробив. За сметка на това той изпусна на два пъти собствените си сервис геймове, а с това и началния сет.

Втората част отново не се разви добре за руснака, който увеличи броя на непредизвиканите си грешки и допусна ранен пробив. Въпреки че отново имаше три брейкпойнта в петия гейм, той не се възползва и Краля на клей поведе с 4:1. Надал не срещна никаква съпротива до края на двубоя, диктуваше темпото на игра и в крайна сметка след петия пробив в срещата стигна до победата. Така левичарят от Майорка направи предпоследната крачка към петата си титла от турнира.Съперник на Рафа на финала ще бъде победителят от мача между Давид Ферер (Испания) и Фернандо Гонсалес (Чили).