Валенсия спечели испанското дерби

Гостите започнаха ударно и тотално объркаха съперника с отлична зонова защита в първата четвърт, повеждайки бързо с 11:22, а след 10 минути преднината им бе 15:22.Домакините се пробудиха през втората част и постепенно изравниха играта, а освен това завършиха полувремето силно - със серия от 12-0, която им даде аванс от 36:34 минута преди почивката. На полувремето Валенсия водеше с 38:36.Третата част бе ключът към победата на Валенсия, след като Ван Росом и Харангоди се разиграха и дадоха на тима си преднина от 65:56 след 30 минути. Лаборал Куча започна последните 10 минути със серия от 5-0 за 65:61, но Валенсия удържа на натиска и се поздрави с успеха - 79:69.Валенсия Баскет спечели испанското дерби на кръга в Евролигата, надигравайки Лаборал Куча със 79:69. Това бе и първа победа за валенсианци в турнира от началото на сезона, като те имат и три загуби. Баските от своя страна са с две победи и две загуби в група D.Люк Харангоди поведе Валенсия с 21 точки, включително 5 тройки, докато Сам Ван Росом завърши с 14 точки и 9 асистенции. Боян Дублевич и Пау Рибас се отчетоха съответно с 13 и 11 точки.Торнике Шенгелия бе №1 за Лаборал Куча с 20 точки, а Тома Йортел вкара 11.