АЛБА разби Лимож за първата си победа

АЛБА Берлин постигна първата си победа за сезона в Евролигата, надигравайки по категоричен начин френския Лимож с 23 точки разлика - 89:66. Германците бяха пълни господари на паркета и зарадваха близо 8 хиляди свои фенове по трибуните на "О2 Уърлд" в столицата, печелейки убедително.Момчетата на треньора Саша Обрадович поведоха с 9 точки още след първата част - 21:12, а през втората четвърт разликата стана двуцифрена, за да се стигне до 5027 на почивката.След подновяването на играта преднината на АЛБА на няколко пъти надхвърли 30 точки и се стигна до 73:41 след 30 изиграни минути, но в заключителната четвърт французите все пак съумяха да заличат част от изоставането си за крайното 89:66.Джамел Маклийн вкара 18 точки за АЛБА, а към тях прибави и 7 борби и 5 асистенции. Нийлс Гифи също завърши с 18 точки, а Алекс Ренфроу се отчете с 15 плюс 7 борби и 6 асистенции.Джамар Смит вкара 17 за Лимож.И двата тима са с баланс 1-3 след изиграването на 4 мача в група В.