Стивънсън и Хорнетс ужилиха Атланта (видео)

Ланс Стивънсън донесе трети успех за Шарлът Хорнетс от началото на сезона, реализирайки тройка за 122:119 срещу Атланта Хоукс. Победният изстрел на Стивънсън дойде 2.7 секунди преди края на второто продължение, като "стършелите" стигат до триумф по подобен начин за втори път този сезон, след като в мача на откриването Кемба Уокър наказа Милуоки в последните секунди.Гардът, който пристигна от Индиана това лято, изигра много добър мач и завърши със 17 точки, 13 борби и 4 асистенции за 47 минути на терена. Ал Джеферсън бе най-резултатен за Хорнетс с 34 точки и 9 борби, а Гари Нийл наниза 23 точки.За Атланта Ал Хорфърд и Джеф Тийг бяха на ниво - Хорфърд вкара 24 точки и овладя 10 борби, а Тийг реализира 22 точки и направи 15 асистенции. Бившият играч на Лукойл Академик Перо Антич се отчете с 8 точки и 3 борби за 23 минути."Не мога да вкарам чиста стрелба и се опитах да стрелям с табло. Беше важно да реализирам точно този изстрел, имах нужда от това. Надявам се, че сега ще имам повече увереност и ще вкарвам още повече", заяви Стивънсън, който получи поздравления лично от Майкъл Джордан след края на двубоя.Хорнетс имаха шанс да спечелят още в редовното време, но Ал Джеферсън изпусна от наказателната линия 9.9 секунди преди сирената, пропускайки да даде точка аванс на своя отбор. Хоукс също получиха възможност да атакуват в последните секунди на четвъртата част, но съдиите отсъдиха неправилен заслон на Кайл Корвър в заключителната атака на "ястребите" 2.7 секунди преди края и така се стигна до продължение.Шарлът е с баланс 3-3, докато Атланта има само една победа от четири мача.