Кингс продължават да летят (видео)

Баскетболистите на Сакраменто Кингс продължават да се наслаждават на летящия си старт на сезона, след като надиграха и Финикс Сънс като гост със 114:112 за петата си поредна победа. "Кралете" отказаха "слънцата" след две продължения и за първи път от сезон 2006/2007 могат да се похвалят със спечелването на пет последователни мача. Балансът от 5-1 пък е най-добър за тима в първите шест мача от началото на сезона от 1999/2000, когато Владе Дивац, Педжа Стоякович, Крис Уебър и компания започват годината с 9-1.Кингс стигнаха до победата без ДеМаркъс Казънс, който напусна играта за шест лични нарушение 34.7 секунди преди края на редовните 48 минути. Играчите на Майк Малоун наваксаха изоставане от 11 точки в последната четвърт на двубоя, а в двата допълнителни периода дадоха всичко от себе си и стигнаха до триумфа след решителни изяви на Маклимор, Гей и Колисън.Въпреки това именно той бе най-резултатен, реализирайки 25 точки, към които добави 18 борби. Дарън Колисън вкара 16 точки, Бен Маклимор - 15, а Руди Гей нямаше ден и пропусна цели 17 стрелби (5/22), оттегляйки се с 11 точки и 9 борби.Гардовото дуо Ерик Бледсоу - Горан Драгич бе на ниво за Финикс и реализира общо 45 точки. Бледсоу се отчете с 23 и 8 асистенции, а Драгич с 22. Майлс Плъмлий също изигра добър мач - 15 точки и 16 борби.Сънс имат 3 победи и 3 загуби от началото на сезона до момента.