Поляк наказа Легия в Амстердам (видео)

Отборът на Аякс постигна минимална победа с 1:0 в първия мач срещу Легия (Варшава) от 1/16-финалите в Лига Европа в Амстердам. Любопитното е, че единствения гол за холандския тим в мача бе дело на полския нападател Аркадиуш Милик.Милик се разписа в 35-ата минута на двубоя, като се освободи на границата на наказателното поле и с прекрасен изстрел в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря. След това обаче гостите направиха няколко фрапантни пропуска, които ги лишиха от равенството, което нямаше да бъде незаслужено.С този успех Аякс ще има лека преднина преди реванша другата седмица, но със сигурност не може да се чувства особено спокоен. Легия пък няма избор освен да търси победа с поне два гола на свой терен, ако иска да продължи напред.МИНУТА ПО МИНУТА