Ранен гол стигна на Реал Сосиедад срещу Валенсия

Реал Сосиедад си върна шестото място в Ла Лига, даващо право на участие в Лигата на конференциите. Баският тим победи с 1:0 Валенсия и отново изпревари Бетис. Единственото попадение на "Реале Арена" отбеляза отбеляза Андре Силва още в 3-ата минута.

За Валенсия това беше четвърти пореден мача без победа. "Прилепите" не сътвориха почти нищо в предни позиции и останаха на 9-а позиция в подреждането.

Андре Силва получи един от малкото си шансове да започне в титулярния състав и не разочарова Иманол Алгуасил. При първата опасна атака на Реал Сосиедад португалският нападател се възползва от пас на Такефуса Кубо и насочи топката във вратата.

До почивката домакините имаха и други положения, но или Гиорги Мамардашвили се намесваше решително, или нападателите на "чури урдин" стреляха неточно.

През второто полувреме почти нищо не се промени и отново Реал Сосиедад доминираше. Андер Баренечеа и Брайс Мендес пропуснаха добри възможности пред вратата на Валенсия, а в самия край на срещата Шералдо Бекер също не успя да преодолее Мамардашвили.

В следващия кръг Реал Сосиедад ще гостува на прекия си конкурент Бетис, а Валенсия ще посрещне Жирона.