Очаквана победа за Барселона, неочакван герой на вечерта

Без кой знае какви усилия Барселона се наложи с 2:0 като гост на последния в класирането и вече изпаднал тим на Алмерия в среща от 36-ия кръг на Ла Лига. Успехът почти сигурно гарантира сребърните медали на тима, защото разликата с третия Жирона вече е 4 точки при оставащите по два мача.

Неочакваната звезда за каталунците във вечерта беше Фермин Лопес, който реализира и двата гола. 21-годишният възпитаник на “Ла Масия” реализира първо в 14-тата, а после удвои в 67-ата. По този начин младокът вече има 10 попадения през сезона, а и е взел участие в 40 двубоя във всички турнири.

На моменти обаче тимът на Чави като че ли подценяваше противника и можеше да си изпати, защото играчите на домакините пропуснаха две 100-процентови положения, а и удариха една греда - всичко това при 0:1. Все пак веднъж гредата спря и Ламин Ямал от гол.

Мачът влиза в историята с факта, че беше под №100 за Чави като наставник в испанския елит.

"Лос кулес” излязоха с Феран Торес, Ламин Ямал и Роберт Левандовски в атака. Рафиня остана на пейката, Илкай Гюндоган беше наказан, а Роналд Араухо все още не е възстановен от контузия. Най-известният играч на домакините е Лео Баптищао, който преди години игра в Атлетико Мадрид. Сега бразилецът също беше титуляр.

Напълно според очакванията гостите заиграха по-добре още от началото и попадението в мрежата на Алмерия не закъсня. В 14-тата Ектор Форт центрира към друг юноша на клуба - Фермин Лопес, който с глава беше точен за 1:0.

Осем минути след това каталунците за малко да изгубят аванса си. Тогава Баптищао излезе очи в очи с Тер Стеген, но не уцели вратата

След Фермин, дойде ред и на друг талант от "Ла Масия" да блесне - Ламин Ямал. В 27-ата той проби по дясното крило и шутира към близкия ъгъл, но топката се отби в гредата.

Отборът на Чави продължи да доминира, но беше изнесен напред и това позволяваше на играчите на Алмерия да контраатакуват. При една такава акция в 42-рата Адриан Ембарба шутира по земя и ударът му срещна десния страничен стълб на вратата на Барса.

Втората част започна с нов грандиозен пропуск на Алмерия, след като в 47-ата централният нападател Антони Лосано не уцели очертанията на вратата, останал сам срещу Тер Стеген.

Направи впечатление, че на моменти домакините с лекота стигаха до шансове, на което отборът на Чави не реагираше кой знае с какво. Все пак гостите имаха шанс, че в тези минути не получиха попадение, а и после все пак стигнаха до второ попадение.

Отново негов автор беше Фермин Лопес - в 67-ата. Този път той реализира след подаване на капитана Сержи Роберто.

Веднага след това треньорът на Барса смени Роберто и Левандовски, който видимо не беше доволен от това. Появилият се на мястото на поляка Жоао Феликс пропусна от чиста ситуация да отбележи за 3:0 в 80-ата минута.

В последните два кръга Барса приема Райо Валекано (19 май) и гостува на Севиля (25 май).