Садово надви затъващия Асеновец

В отложена среща от IX кръг отборът на Садово победи ФК Асеновец с резултат 2:0. Гостите от Асеновград могат горчиво да съжаляват за пропуските си през първата част през, която бяха по-добрият отбор на "Градския стадион" в Садово. За това допринесоха и добрите изяви на Стоян Здравков-Бащата, който пазеше вратата на Садово вместо наказания Стефан Стойчев-Вутата. В началото на второто полувреме гостите направиха още един пропуск от чиста позиция. От тази минута нататък на терена господстваха домакините. Футболистите на Садово започнаха все по-успешно да пресират противника и да го карат да греши. В 80-ата мин. Никола Николов-Кубето успя да разстреля вратаря на „Асеновец“ от упор след една полуизбита топка. Това свали гарда на гостите и те се предадоха, което доведе до две много изгодни положение, като първо Венци Изевков пропусна сам срещу вратаря, а след него и Никола Николов-Кубето пропусна с глава на празна врата. В продължението на мача Емо Аргиров-Животното с удар извън наказателното поле направи резултата 2:0, като вкарва във втори пореден мач. Лошата новина за домакините е, че през първото полувреме се контузи капитанът на отбора Атанас Зангаров.