Хуан Мартин дел Потро стартира с победа в Мексико

Водачът в схемата Хуан Мартин Дел Порто (Аржентина) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Лос Кабос (Мексико) с награден фонд 715 455 долара.Де Потро победи американския квалификант Маркос Джорин със 7:5, 6:3. За аржентинеца това беше първи мач след загубата от Рафаел Надал на четвъртфиналите на "Уимбълдън" на 11 юли.В спор за място на полуфиналите Дел Потро ще играе срещу Егор Герасимов (Беларус), който елиминира защитаващия титлата си и пети поставен Сам Куери (САЩ) със 7:5, 5:7, 7:6(6) за два часа игра.Номер 3 Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) се класира за четвъртфиналите след успех над Томас Фабиано (Италия) със 7:6(0), 7:6(5), а номер 2 Фабио Фонини (Италия) отстрани Куентиен Алис (Франция) с 2:6, 6:4, 6:0.