Полша удари Доминиканската република в луд мач и докосва финалите в Лигата на нациите (видео + снимки)

Полша победи Доминиканската република с 3:2 (25:18, 25:20, 23:25, 22:25, 17:15) и само на теория може да загуби 6-ото място на Волейболна Лига на нациите при жените. Двата тима направиха много оспорван и зрелищен мач, който държа в напрежение зрителите в корейския град Гоян повече от два часа и половина.
Полякините доминираха категорично в мача до края на третия гейм, когато бяха на 2 точки от победата при 23:19. Доминиканките успяха да измъкнат частта, след като забиха 6 поредни точки за 25:23, след много силна игра и удължиха мача. Те за втори път направиха обрат в четвъртата част, вкарвайки двубоя в тайбрек.