ЕВРО 2024: Швейцария 1:0 Германия /Почивка/

Хофенхайм не излезе от полето на Хановер 96 (видео)

Хофенхайм премаза гостуващия Хановер 96 от атакуващ футбол, но му вкара само три гола за крайното 3:0 в среща от 22-ия кръг на Бундеслигата. Домакините удариха и две греди, а общо изпуснаха 8 чисти положения, което е нов рекорд за сезона в германския шампионат.

Жоелинтон продължава да впечатлява в дебютната си кампания, като вкара още в 4-ата минута. В 14-ата партньорът му в предни позиции Ишак Белфодил удвои с нестандартно изпълнение, при което реализира с гръб към вратата.

Последваха куп възможности пред вратата на Михаел Есер, а изстрели на Керем Демирбай и Нико Шулц се отбиха в гредите.

В 80-ата минута обаче двамата комбинираха и Демирбай изстреля кълбото в мрежата за трети път.

С тези три точки Хофе се изравни с шестия Айнтрахт (Франкфурт), с който се среща след два кръга. Преди това отборът от Зинсхайм гостува на друг претендент за евроучастие - РБ (Лайпциг).

Хановер пък остава в зоната на изпадащите - на 4 точки от първия сигурно спасяващ се.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!