"Контра": Предизвестен ли беше крахът на Италия и има ли сили Германия да стигне до края?

България крачи смело към полуфиналите на Евроволей 2017 (галерия)

Националният волейболен отбор на България за юноши до 17 години направи още една крачка към класиране за полуфиналите на Европейското първенство в Турция. Момчетата на селекционера Драган Иванов записаха трета поредна победа, след като надиграха без проблеми връстниците си от Гърция с 3:0 (25:16, 25:23, 25:15) в третия си мач от Група 1 на шампионата на Стария континент, игран този следобед в турския град Коня.
България срази Гърция с 3:0 на Евроволей 2017
По този начин младите български "лъвчетата" са еднолично начело в групата с 3 победи от 3 мача и 9 точки, с което дадоха сериозна заявка за класиране на полуфиналите на турнира. Утре (6 юли) е почивен ден на първенството, а в петък (7 юли) България ще играе срещу домакините от Турция. Срещата ще бъде от 19,00 часа българско време.
Първия гейм на срещата започна с преднина за гърците, но българският тим излезе от ситуацията и не даде възможност за повече съпротива - 25:16. Втората част се завърза и имапе интрига, но в крайна сметка българските момчета успяха да я вземат след 25:23. В третия гейм младите "лъвчета" бяха категорични и спечелиха с 25:15 и 3:0.
Най-полезен за българския тим бе центърът Николай Захариев с 13 точки (6 аса!!!, 2 блока и 63% ефективност в атака) за победата. Алберт Албаадж (2 блока и 50% ефективност в атака) и Петър Петров (2 блока, 62% ефективност в атака и 43% перфектно посрещане) добавиха по 10 точки за успеха. За гърците Димитриос Мухлиас реализира 16 точки.
БЪЛГАРИЯ - ГЪРЦИЯ 3:0 (25:16, 25:23, 25:15)
БЪЛГАРИЯ: Любослав Телкийски 3, Алберт Албаадж 10, Петър Петров 10, Самуил Вълчинов 9, Николай Захариев 13, Желязко Апостолов 7 - Петко Иванов-либеро
Старши-треньор: Драган Иванов
ГЪРЦИЯ: Панайотис Бозидис, Димитриос Мухлиас 16, Хараламбос Андреопулос 4, Апостолос Стратос 9, Спиридон Хакас 2, Атанасиос Кесесидис 3 - Анастасиос Сонакис-либеро (Спиридон Хандринос 2, Фотиос Рециос 1, Хараламбос Пападимитриу, Николаос Калагасидис)
Старши-треньор: Стефанос Нанас.

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ГЪРЦИЯ 3:0 - ТУК!!!