Реал (Мадрид) с първа победа далеч от дома в Топ 16 (видео)

Действащият шампион в Евролигата Реал (Мадрид) записа първа победа далеч от дома в група „F“ от Топ 16 на Евролигата, след като се наложи при визитата си на БК Химки (Московски регион) с 93:82 в среща от VII кръг на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Густаво Айон бе над всички в селекцията на „Кралския клуб“ и приключи с „дабъл-дабъл“ – 24 точки и 13 борби, Серхио Люл също завърши с двойни показатели – 17 точки и 11 асистенции, а Йонас Мачиулис и Трей Топкинс вкараха по 11 точки.

Джеймс Аугустин вкара 20 точки за домакините, а Алексей Швед и Сергей Моня добавиха съответно по 17 и 14 точки.

Испанците поведоха в началото на мача след добри изяви на Мачиулис и Айон, но след това домакините бързо изравниха играта и резултата за 26:26 след десет минути игра. През втората четвърт руснаците се развихриха, а серия от 17:4 позволи на БК Химки да се оттегли на почивка със седем точки аванс – 50:43.

В началото на второто полувреме домакините стигнаха до двуцифрен аванс след тройка на Моня, но веднага след това баскетболистите на Реал (Мадрид) поеха инициативата и след 30 минути игра испанския гранд вече бе напред с две точки – 71:69.

В началото на заключителнителната четвърт доминацията на мадридчани продължи, а Айон и Люл бяха безпогрешни за 84:72. В остаащите четири минути до последния съдийски сигнал гостите успяха да запазят контрол върху събитията на терена и се поздравиха с крайния успех – 93:82.