Йокич остана прав на пейката през цялата последна четвърт

Лидерът на Денвър Нъгетс Никола Йокич прикова вниманието към себе си с това, че остана прав до игрището по време на цялата последна четвърт при разгромната загуба от Минесота Тимбъруулвс със 70:115 в мач №6 от полуфиналите на Запад в НБА. Жокера не седна нито за секунда през целия период, който завърши при 9:29 в полза на “горските вълци”.

“Просто исках да остана загрял, за да мога да вдигам тежести след мача”, обясни Йокич за поведението си в последните 12 минути, а относно самия мач той коментира така: “Това беше внушителна загуба. Биха ни и ни размазаха, като сега трябва да си вземем поуки от този двубой. Направо ни скъсаха з*дниците. Бяха по-добри от нас във всеки аспект и трябва да го приемем, за да можем да сме по-добри следващия път”, добави сърбинът.

Антъни Едуардс: Казах им на ш*баняците, че ще се видим пак в мач №7

Феновете в социалните мрежи се пошегуваха с начина, по който Йокич изгледа мача прав отстрани, и предположиха, че той ще изригне с легендарно представяне в решителния седми мач в неделя. Резултатът в серията е 3-3. В кариерата си Жокера е играл в четири заключителни седми мачове, като записва средно по 24.0 точки, 16.0 борби, 7.5 асистенции и 2.5 чадъра.