Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Нов "червен" срам - ЦСКА кръгла О в осми пореден мач (видео+галерия)

Макар да бе подкрепян от близо 2000 червени запалянковци ЦСКА не успя да вкара гол в осми пореден мач. Това стана факт след загубата на червените с 0:2 при гостуването на Литекс в среща от петия плейофен кръг на "А" група, а порежението смъкна тима на Галин Иванов на четвърта позиция във временното класиране с 46 точки.

В герой за оранжевите се превърна Данило Асприля, който наниза и двете попадения за своя отбор още преди почивката, но съвсем спокойно можеше да реализира поне още толкова. Със сериозни пропуски се отличиха и неговите съотборници Пауло Регула и Милчо Ангелов.

За продължаващата голова суша на армейците сериозна вина носи и страничният рефер в днешния мач Георги Дойнов, който отмени гол на Николич при 1:0 в полза на Литекс с несъществуваща засада.
Литекс - ЦСКА 2:0 Домакините можеха да открият резултата още в третата минута, но нападателят Милчо Ангелов направи пропуск в стил "Христо Йовов". Данило Асприля преодоля няколко футболисти на червените в наказателното им поле и пусна успореден пас към Ангелов, който се намираше на две метра пред празната врата, но стреля над напречната греда.

В 10-ата минута имаше нова напечена ситуация пред армейската врата. Анатоли Господинов изпусна топката при единоборство с футболист на оранжевите и поиска фаул, но реферът Станислав Ставров не отсъди такъв и остави играта да продължи. За късмет на червените футболистите на Балъков не успяха да отправят изстрел към празната врата. Само секунди по-късно Пауло Регула се откъсна леко вдясно сам срещу вратаря на гостите, но стреля в аут.

Така се стигна до 19-ата минута, когато оранжевите материализираха сериозното си игрово превъзходство. След грешка при изнасяне на топката ловчанлии организираха бърза атака, която завърши с извеждащ пас към Асприля, а той от своя страна след великолепен диагонален изстрел с десния крак не остави шансове на Господинов - 1:0 за Литекс.

В 27-ата минута ЦСКА бе близо до изравнително попадение. Тончи Кукоч изведе Николич сам срещу Баривейра и черногорският таран прати топката в мрежата на оранжевите, но страничният рефер Георги Дойнов вдигна флага за засада, макар че такава нямаше, и попадението не бе зачетено.
Литекс - ЦСКА 2:0 Седем минути след тази ситуация домакините съвсем спокойно можеха да вкарат втори гол, но Бьорн Йонсен изпусна очи в очи с Господинов.

Все пак малко по-късно, в 37-ата минута, Литекс удвои, а автор на попадението отново бе най-добрият на терена - Асприля. Нападателят се възползва от поредна груба грешка на червената отбрана, чукна топката преди стража на армейците, след което го заобиколи и на празна врата вкара за 2:0.

В 44-ата минута ловчанлии направиха поредния си сериозен пропуск. Милчо Ангелов получи отлично извеждащо подаване от Йонсен, но стреля покрай вратата на армейците.

В началото на втората част играта започна равностойно, като първата опасна ситуация бе пред вратата на оранжевите, когато Николич стреля силно, но Баривейра спаси. В ответната атака гостите като по чудо не получиха трети гол. Асприля отново се подигра с червената отбрана и излезе очи в очи с вратаря Господинов, но шутира покрай лявата греда.
Литекс - ЦСКА 2:0 Към края на срещата футболистите на Галин Иванов се активизираха и съвсем спокойно можеха да вкарат поне почетен гол, но два сериозни пропуска на Николич ги лишиха от така чаканото попадение. Първо той не улучи вратата стреляйки с глава в аут от два-три метра, а малко по-късно шутира в страни от вратата и с крак.
Литекс се изкачи на трето място с 47 точки със своята 14-та и напълно заслужена победа.