Дъжд обърка сметките на мотоциклетистите в Серес

Въпреки отличната организация за втория кръг на Източно-европейския и републикански шампионат по мотоциклетизъм на пистата в Серес (Гърция) времето в края на състезателния ден се влоши и започна да вали ситен дъжд, който промени, както част от програмата, така и броят на участниците в най-очаквания клас Superbike1000. Всички класове, без последния, се състояха на суха настилка, като в клас SP 125 победителят от вчерашния ден Милен Георгиев /България, Априля/ стартира първи, но в края на обиколката получи повреда в машината и не продължи.

Лидерството беше поето от Аргетим Рамадани (Македония), който не го изпусна до края и триумфира във втория кръг на Източно-европейския шампионат на пистата в Серес. Втори при 125 кубиковите мотори е неговият сънародник Марин Сугарев, а на трето място остана завърналата се след едногодишно отсъствие от пистата Жулиета Ленкова (Априля). В клас F600 имаше невероятна гонка през цялото време. Петима пилоти се движеха в рамките на 1 секунда до финала, като Павел Драганов (България), който водеше, изпусна завой в последната обиколка и падна. За щастие успя бързо да вдигне мотора си, но загуби време и се нареди на 10-то място. Победител стана Андреас Психогиус (Гърция),пред Предраг Исидорович (Сърбия) и Милан Ловрич (Сърбия). На 4-то място се класира българинът Тодор Меченски (Ямаха). Любопитно е, че Психогиус е на 51 години, като повече от 30 години е активен състезател.

Също много интересна беше битката и в клас F1000, където победителят стана известен в последните финални метри. Красимир Михайлов (България, БМВ) беше втори преди последния завой, когато изпревари Красимир Попов (България, Ямаха) и триумфира на първото място. Трети е също българин - Антон Николов (Сузуки). В този клас участие взеха 24 състезатели. При SuperSport 600 победител стана Светлин Иванов (България, Ямаха). Пет обиколки преди края Иванов излезе извън трасето, но се върна светкавично и започна отново атаката за първото място, спорейки с опитния румънец Йонел Паскота. За радост на българската публика Иванов успя да изпревари съперника си и с майсторско каране пресече финалната линия първи.

Румънецът завърши на 1 секунда след него, а трети е Бойко Божинов( България, Ямаха). Веднага след това времето над Серес се развали и започна да вали ситен дъжд, което накара организаторите да отложат старта на Superbike 1000 с 30 минути. Всички състезатели трябваше да сменят своите гуми с мокри. Част от мотоциклетистите не разполагаха с такива и не стартираха. Сред тях беше и Ангел Караньотов, който вчера на първия кръг остана втори.

Общо 9 пилота застанаха на стартовата решетка, като от самото начало Мартин Чой (България, БМВ) поведе колоната и не изпусна лидерството до края. Втори се класира Красен Кънчев (България, БМВ), а трети Димитър Митов (България, БМВ). В отборното класиране по нации след днешния втория кръг на Източно-европейския шампионат по мотоциклетизъм на писта победител е България. В стартовете участваха 91 мотоциклетисти от 6 държави - Гърция, Турция, Македония, Сърбия,Румъния и България.