Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Левски на полуфинал, но без победа в Хасково (видео+галерия)

Отборът на Левски стигна само до равенство 1:1 в срещата-реванш от 1/4-финалите за Купата на България при гостуването си на Хасково. Въпреки това "сините" са първият полуфиналист в турнира, след като отстраниха тима на Емил Велев с общ резултат 4:1. Лукаш Гикиевич даде преднина на игралите много слабо гости в 42-ата минута след положение на засада. Станислав Маламов пък изравни с великолепен гол в 81-ата минута. Бившият играч на Локомотив (Пловдив) не остави шансове на Пламен Илиев след страхотен удар от 25 метра, който спря в горния ляв ъгъл на стража.

Така изненадващо "сините" се препънаха срещу съперник, който отнесоха два пъти през последните дни - с 3:0 в първия мач за Купата и с 8:0 преди четири дни на "Георги Аспарухов".

Дебют като титуляр за гостите направи Сашо Александров, който смени наказания Роман Прохазка, а на върха на атаката действаше новото попълнение Лукаш Гикиевич. Досега полякът се е появявал като резерва в двата мача с Хасково, като за 47 минути игра се отчете с 1 гол. Партньори на Гикиевич в атака бяха Божидар Краев и Либан Абди. Радослав Цонев и Владимир Гаджев смениха другите наказани Антонио Аниете и Мигел Бедоя.

Преди началото на мача помощник-треньорът на домакините Емил Ангелов бе почетен, тъй като сложи край на кариерата си. Той получи плакети и от ръководството на Хасково, и от това на бившия си тим Левски.

Хасково - Левски

Първите 40 минути срещата бе напълно равностойна, като гостите видимо бяха подценили ситуацията предвид убедителните победи през последните 10 дни срещу домакините. Първият удар в срещата бе на Владислав Узунов в 32-ата минута от над 20 метра, който затрудни Пламен Илиев. Вратарят на "сините" се протегна максимално и изби в ъглов удар.

При следващата атака Абди стреля към вратата на Николай Банков, но над гредата. 26-кратните шампиони на България поведоха в 42-ата минута. Точен бе Гикиевич, който първо засече центриране на Веселин Минев, продължено с глава от Аби, но Банков спаси. При добавката пристигналият от АЕЛ нападател вкара втория си гол за клуба. На повторението се видя, че е леко зад защитата на домакините при удара на Абди, като попадението трябваше да бъде отменено.

Втората част "сините" започнаха по-активно и Банков на два пъти се наложи да показва своя рефлекс. Първо след удар на Нину (54), а след това и Абди (56) от фаул. Секунди по-късно гол на Гикиевич бе отменен поради засада. Първоначално съдията отсъди гол, но след това го отмени заслужено.
Владислав Мисяк се завърна след травма и замени Абди в 64-ата минута.

Резервата Долапчиев бе близо до изравняване в 72-ата минута след подаване на Димитър Алексиев, но Илиев спаси.

Орачев пък замени Веселин Минев. Двубоят вървеше равностойно, но в 81-ата минута местната публика бе изправена на крака. Това се случи след майсторско изпълнение на Маламов, който от 25 метра изравни с първия си гол за тима. Последваха минути на ентусиазъм за домакините. При една от тях Маламов бе дръпнат от Александров в наказателно поле и падна за дузпа. Реферът реши да му покаже жълт картон за симулация, което вбеси Райнов и той също бе санкциониран. До края чисти положения липсваха и двата тима завършиха наравно.

Футболистите на Хасково поправиха негативното впечатление, което оставиха с тази разгромна загуба с 0:8. Шефовете на тима бяха бесни и посрамени от случилото се и поставиха ултиматум пред треньора Емил Велев да подобри резултатите или в противен случай ще бъде освободен. Веднага се видя по-добра игра и по-добър резултат, въпреки че бе в мач без значение, тъй като едва ли някой е очаквал чудо след 0:3 в първата среща за Левски и голеадата миналия петък.

Стойчо Стоев и играчите му най-вероятно мислеха вече за Лудогорец, но ако повторят тази игра нищо хубаво не ги чака на "Лудогорец Арена" тази неделя в двубоя от 21-ия кръг на "А" група.

ХАСКОВО - ЛЕВСКИ 1:1 (първата среща 0:3, Левски напред с 4:1 общ резултат)
0:1 Гикиевич (42)
1:1 Маламов (81)

ХАСКОВО: Николай Банков, Кирчо Крумов (69-Орхан Акташ), Бейсим Бейсим, Тейнур Марем, Тихомир Трифонов, Вълчан Чанев (53-Григор Долапчиев), Мартин Райнов, Владислав Узунов, Георги Коруджиев, Станислав Маламов, Димитър Алексиев

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев, Сашо Александров, Аймен Белаид, Емил Нину, Веселин Минев (76-Мики Орачев), Стефан Велев, Радослав Цонев, Божидар Краев (88-Галин Ташев), Владимир Гаджев, Либан Абди (64-Владислав Мисяк), Лукаш Гикиевич

Жълти картони: Райнов, Маламов - Х