Арда със страхотен обрат и 3:2 над Пирин

Волейболният отбор на Арда (Кърджали) завърши календарната 2014 година със невероятна победа. Момчетата на треньора Иван Халачев направиха страхотен обрат и надделяха много трудно като гости над силния тим на Пирин (Разлог) с 3:2 (25:22, 16:25, 25:27, 25:21, 15:8) в мач от последния 9-ти кръг от първия полусезон в Суперлигата на България, игран тази вечер пред около 400 зрители в зала "Септември".

Така кърджалийци се затвърдиха на 6-то място във временното класиране с 13 точки след 4 победи и 5 загуби. От друга страна волейболистите на Пирин останаха на 3-ти с 18 точки след 6 победи и 3 загуби, но преди изиграването на останалите срещи от кръга утре.

Гостите от Кърджали направиха истински подвиг, след като в групата за срещата бяха едва девет играчи заради тежък грип, а Кирил Хаджиев бе изправен на крака в последния момент, за да може да помогне на съотборниците си. Въпреки всички трудности, волейболистите на Арда от самото начало показаха, че не са дошли на екскурзия в Разлог и поведоха с 1:0 след 25:22. Реакцията на домакините от Пирин бе мигновена и дръпнаха с 11:2 във втората част. Това, обаче, ги успокои, но все пак изравниха след 25:16. В третия гейм Арда отново показа страхотен характер, поведе с 4:0, но Пирин направи бърз обрат и в крайна стигна до трудно 27:25. Все пак щастливи се оказаха за кърджалийци четвъртия и петия гейм, след които ликуваха заслужено.

Силен мач направи капитанът на Арда Невен Нешев, който въпреки че не бе готов на 100%, заби 16 точки (1 блок, 54% ефективност в атака, 48% позитивно и 33% перфектно посрещане), с колкото се отличи и съотборникът му Кирил Хаджиев (2 аса, 1 блок, 57% ефективност в атака, 48% позитивно и 39% перфектно посрещане) за победата. Най-резултатен за Пирин бе Йордан Желязков с 19 точки (1 ас, 4 блока и 42% ефективност в атака), а Александър Симеонов добави 17 точки (2 аса, 2 блока, 57% ефективност в атака, 81% позитивно и 56% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за успеха.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 2:3 (22:25, 25:16, 27:25, 21:25, 8:15)
ПИРИН: Евгени Григоров 2, Йордан Желязков 19, Боян Иванов 5, Александър Симеонов 17, Костадин Гаджанов 11, Георги Чалъков 9 - Петър Каракашев-либеро (Венцислав Георгиев 1, Благовест Катранджиев 3, Мартин Палийски, Мартин Кръстев)
Старши-треньор: Йордан Мицин
АРДА: Делчо Раев 4, Тихомир Георгиев 14, Кирил Хаджиев 16, Невен Нешев 16, Петър Бъчваров 14, Васил Атанасов 8 - Теодор Маринов-либеро
Старши-треньор: Иван Халачев.

Статистика: Борислав Николов (скаутмен на Пирин)