ЦСКА поведе с 2:0, но загуби с 2:3 от Пирин в София

Пирин (Разлог) достигна до драматична победа при гостуването си на ЦСКА в мач от 8-ия кръг на Суперлигата, след като в зала "Васил Симов" в столицата съумя да обърне Армейците от 0:2 до 3:2 (23:25, 25:27, 25:23, 25:21, 15:10).

Гостите започнаха двубоя с прекалено високо самочувствие и някак очакваха съперникът им сам да сложи оръжие. Това обаче не се случи и момчетата на Александър Попов на няколко пъти в първата и втората част съумяваха да стопят изоставане от 3-4 точки. В първата част те изоставаха с 18:20, но изравниха след пайп на Ивайло Стефанов до 20:20, а след това и поведоха с 21:20 след атака на Радослав Парапунов. Последната точка в първия гейм пък бе дело на Христо Цветанов с атака през центъра.

Във втората част Пирин бе напред с 8:3 и 13:9, но отново не успя да запише гейма на сметката си, като този път Парапунов заби последната точка за 2:0.

Изправени до стената волейболистите от Разлог бяха принудени да оставят егото си на втори план и да отговорят на предизвикателството с представянето си на полето днес. В третия гейм ЦСКА стоеше равностойно, но за разлика от предходните две части изпусна юздите в разиграванията над 20-а точки, като позволи съперникът да се отскубне с 24:22 след равенство при 22:22. Последва нов силен гейм за гостите, който някак логично завърши в тяхна полза и срещата трябваше да се реши в тайбрек. В него Пирин поведе с 2:0, след което започна игра точка за точка, като полетата бяха разменени при 8:7 в полза на гостите. Тимът от Разлог успя да отвори преднина от две точки в точния момент при 12:9. Сашо Попов взе прекъсване, но след него сякаш съпротивителните сили на Армейците бяха изчезнали окончателно и гостите ликуваха след 15:10.

Първенство на България по волейбол за мъже, мачове от 8-ия кръг:

Миньор Перник - Добруджа 07 - 0:3 (15:25, 24:26, 21:25)

ЦСКА - Пирин Разлог - 2:3 (25:23,27:25,23:25, 21:25, 10:15)

Левски Воол - КВК Габрово - играе се
на 8 декември:
Арда Кърджали - Марек Юнион Ивкони
от петък:

Монтана - Нефтохимик 2010 - 3:1 (25:18, 30:32, 25:23, 25:23)

7. Арда 7 3 4 12:13 10
8. Миньор 8 1 7 5:21 3
9. КВК Габрово 6 0 6 4:18 2
10. Левски Бол 7 0 7 3:21 1