Леванте стигна само до равенство в Албасете (видео)

Втородивизионният Албасете измъчи Леванте в първи мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на Краля. Мачът на стадион "Карлос Белмонте" завъши 1:1, от което по-доволни трябва да са гостите. Те се озоваха в ролята на догонващи след попадението на Тиери Моутиньо в 6-ата минута, но след почивката Исам Ел Адуа изравни.

Въпреки че е на предпоследно място в Сегунда дивисион, Албасете показа хубав футбол и заслужаваше победата. Още в началото Моутиньо откри с прецизен удар, а до края на първото полувреме домакините пропуснаха няколко възможности да удвоят аванса си. Рафаел Мартинс и Чуметра можеха да изравнят веднага след почивката, но това стои мароканецът Ел Адуа с първия си гол за клуба в 68-ата минута.

Реваншът във Валенсия е на 17 декември.

АЛБАСЕТЕ - ЛЕВАНТЕ 1:1
1:0 Моутиньо (6)
1:1 Ел Адуа (68)

Снимка: "АС"

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!