Евтимов с 22 точки при победа на Елан Шалон

Елан Шалон победи като гост Пари-Левалоа с 94:84 точки в мач от седмия кръг на френското първенство. Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов записа 22 точки (6 тройки), 4 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка за 40 минути като титуляр. Шалон се изкачи на пето място в подреждането с четири успеха и три поражения. Университатя Клуж загуби с 86:105 точки като гост на Муреш в среща от шестия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Румъния.

За гостите Васил Кьосев завърши с 20 точки, 4 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка за 34 минути като титуляр. Университатя е на предпоследно място в подреждането с шест загуби от началото на сезона. Александрия, със Стефка Митева, разгроми като гост Нова Вита с 92:63 точки в мач от десетия кръг на румънското първенство при жените. Националката на България се отчете с 12 точки, 7 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 34 минути като титуляр. Александрия е на второ място с осем успеха и две поражения.