Погром! Рилски спортист вкара 119 точки и унижи Спартак (Плевен)

Отборът на Рилски спортист не показа съчувствие срещу късата ротация от едва седем души на Спартак (Плевен). Конкурентът за първите места нанесе тежък побой на плевенчани в "Арена Самоков" - 119:79 (25:19, 29:19, 34:23, 31:18) в двубой от петия кръг на Национална Баскетболна Лига. Домакините реализираха невероятните 76% в стрелбата си от зоната за две точки (30/39) и 55% от зоната за три (15/27).

По този начин Рилски спортист записва своята четвърта поредна победа от началото на сезона и временно подминава досегашния лидер в класирането Левски Лукойл. "Скиорите" са с актив от 4-1, докато "сините" остават на втора позиция с баланс от 4-0 и мач по-малко. Спартак (Плевен) остава на дъното на класирането с четири поражения от четири мача.

Почти цялата първа четвърт се проточи кош за кош, но в самия край на частта Рилски успя да се възползва от неточности в играта на гостите от Плевен и се поздрави с 6 точки аванс след края на първите 10 минути - 25:19. Серия от 12:0 в самото начало на втората част вдигна разликата в резултата до 14 точки в полза на домакините - 37:23.

Любен Пасков и капитанът Тодор Тодоров опитаха да вдъхновят съотборниците си, успешно намалявайки дефицита на плевенчани до 7 точки, но Рилски отново натисна газта и отбеляза 9 последователни точки за актив от 13 пункта - 49:36. Домакините затвориха частта при преднина от 16 точки - 54:38.

Отборът на Людмил Хаджисотиров потърси бързата развръзка още в първите минути на второто полувреме, след като поведе с комфортните 27 точки при 76:49. Тази разлика се запази до края на третия период - 88:61 в полза на Рилски спортист. Домакините въобще не поискаха да намаляват темпото през последната четвърт, приключила при 31:18 в полза на "Рилецо".

Алекс Симеонов и Павлин Иванов имаха ден в стрелбата. Иванов наниза 22 точки, като вкара 4 от петте си стрелби за три точки и 5 от 6-те си шута за 2 точки. Алекс Симеонов реализира три от четири опита за тройка и пет от шест за две точки за 19 точки в мача.

Нико Карвачо записа 13 точки и 11 борби за успеха. Брендън Браун и Мирослав Васов също вкараха по 13 точки. Деян Карамфилов завърши с 11 точки, а Николай Георгиев се включи с 10 точки.

Любен Пасков изигра добър мач за плевенчани и се отличи с 26 точки, като вкара 4 тройки. С 14 точки завърши Николай Маринов, а капитанът Тодор Тодоров добави 13 точки.