Черно море отмъкна точка от Славия в последната секунда (видео+галерия)

Отборите на Славия и Черно море завършиха наравно 1:1 в мач от пръвия кръг на новия сезон на efbet Лига. “Моряците” стигнаха до точката буквално в последната секунда на срещата, когато резервата Стефан Велев изравни. Преди това в началото на мача Андреа Христов бе открил в полза на “белите”.

93 Славия - Черно море
Домакините могат да съжаляват, че не продължиха тенденцията да нижат победи през 2020 година, след като през по-голямата част от срещата бяха по-активният тим на терена, като имаха и още няколко положения за гол. Варененци пък издебнаха своя момент в края на мача и въпреки кадровите проблеми в последно време стигнаха до точка.
Резултатът бе откирт от домакините още в петата минута. Тогава при едно центриране от ъглов удар Андреа Христов се извиси над защитата и засече с глава кълбото във вратата на Иван Дюлгеров.
Малко по-късно гостите можеха да изравнят. Бърза атака на "моряците" изведе Исмаил Иса на чиста позиция, но ударът му бе право в Антонис Стергиакис.
В края на полувремето пък Георги Йомов на два пъти можеше да отбележи второ попадение за "белите", но се забави при отиграванията и не успя да реализира.
В началото на втората част Славия можеше да стигне до второ попадение. Виячки стреля с глава след центриране от корнер, но Дюлгеров спаси. Малко по-късно пък Йомов отново бе близо до попадение. При изпълнение от пряк-свободен удар крилото стреля отлично, но Дюлгеров успя да докосне кълбото и то рикошира в гредата.
Така се стигна до 95-ата минута на срещата. Тогава Виктор Попов центрира към Исмаил Иса, вратарят на “белите” не успя да прецени добре топката и излезе неразчетено, а нападателят на “моряците” върна към Велев, който успя да прокара кълбото във вратата на Славия за 1:1. За повече действия на терена нямаше време и така Черно море се поздрави с късна точка при визитата си в София, докато "белите" изпитваха яд от изпуснатата победа.