Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Григор се завърна с гръм и трясък (видео)

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се завърна на корта триумфално. В мач от втория кръг на турнира от серията "Мастърс" в Маями 27-годишният хасковлия се разправи с испанския ветеран Фелисиано Лопес с 6:1, 6:3 за точно един час игра. Това бе първият мач на първата ни ракета след поражението му от американеца Франсис Тиафоу на 1/8-финалите на Australian Open през януари.

Поставеният под №24 в схемата Димитров, който бе извън кортовете заради проблеми с рамото, постигна четвърти успех в кариерата си срещу 37-годишния Лопес и води в преките двубои между двамата с 4:2 победи.

Срещата започна с лесно спечелен сервис-гейм от страна на Димитров, а веднага след това българинът имаше три поредни брейкпойнта при 0:40 в откриващото подаване на испанеца. Левичарят първоначално се измъкна, изравнявайки за 40:40, после заличи още една точка за пробив, но в крайна сметка Димитров се възползва от петия си шанс - 2:0.
Григор поведе с 3:0, след което Лопес спечели първия си гейм в мача, но хасковлията сервираше стабилно и не след дълго резултатът стана 4:1. В шестия гейм Лопес загуби първите три точки на свой сервис, испанецът съкрати изоставането си на 30:40, но после допусна лека грешка от форхенд и вторият пробив бе факт - 5:1. С гейм на 30 скоро след това Григор сложи край на първата част.

В третия гейм на втория сет Димитров имаше точка за пробив, но не успя да я реализира и Лопес спаси подаването си. В петия гейм Григор пак си извоюва точка за пробив - при 30:40, но този път испанецът не съумя да се измъкне и брейкът бе осъществен. С лекота Димитров затвърди пробива за аванс от 4:2, а после Лопес намали без особени трудности изоставането си на 3:4.
Лопес обаче не успя да стори нищо повече до края. Димитров се доближи само на гейм от победата, повеждайки с 5:3, а веднага след това Лопес изостана с 0:40 при свой начален удар. Димитров реализира втория мачбол и неочаквано лесно се класира за третия кръг, където ще срещне австралиеца Джордан Томпсън.
Томпсън елиминира по-рано днес с 6:2, 6:3 №10 в схемата Карен Хачанов (Русия). Хасковлията до момента не е играл срещу 24-годишния австралиец, който е №77 в световната ранглиста.