Ювентус измъкна победата срещу Киево след уникална драма, Сорентино спря Роналдо (видео+галерия)

Ювентус измъкна ценна победа в среща от 1-ия кръг на Серия “А” срещу Киево. "Бианконерите" успяха да спечелят трите точки след двубой с два обрата и гол в добавеното време на Федерико Бернардески. Попаденията за Юве реализираха Сами Кедира в 3-ата минута, Леонардо Бонучи в 75-ата и Бернардески в третата минута на добавеното време. Между тези попадения Степински реализира в 38-ата минута, а в 55-ата минута Мануеле Джакерини реализира след точно изпълнена дузпа. Двубоят бе официален дебют за Кристиано Роналдо в Калчото, в който португалецът изпусна доста положения след страхотните намеси на стража Стефано Сорентино.
Голямата звезда на “старата госпожа” Кристиано Роналдо започна като титуляр за тима си, като дебютира официално в италианския шампионат. Наставникът на Юве Масимилиано Алегри се бе спрял на четирима в защита, където ще действаха Жоао Кансело, Леонардо Бонучи, капитанът Джорджо Киелини и Алекс Сандро. В средата на терена ще играха Миралем Пянич и Сами Кедира, а отпред оперираха Пауло Дибала, Кристиано Роналдо, Хуан Куадрадо и Дъглас Коща. Киево пък излезе в любимото 4-3-3 на треньора Лоренцо Д’Ана. Сорентино започна под рамката на вратата, а пред него действаха Качаторе, Томович, Розетини и Бани. Тримата в центъра бяха Хатемай, Радованович и Ригони, а в атака Депаоли, Степински и Джакерини търсиха грешка в защитата на Юве.
Срещата започна ударно за италианския шампион и още в 3-ата минута Сами Кедира изведе Ювентус напред в резултата, останал непокрит в наказателното поле.
В 8-ата минута Юве бе близо до втори гол след страхотен пас на Дългас Коща към Жоао Кансело. Португалецът бе влязъл в наказателното поле, но в момента на удара му защитник на Киево скочи в краката на бранителя и успя да предотврати опасността. Футболистите на Киево отговориха в 15-ата минута чрез Иван Радованович, който опита да застраши вратата на Войчех Шчесни с удар извън наказателното поле.
Топката прелетя покрай страничния стълб и не се наложи полският вратар да се намесва. Само три минути по-късно Кристиано Роналдо бе близо до дебютното си попадение в Серия "А". Португалецът получи добра топка от Хуан Куадрадо, но изстрелът му от движение премина на сантиметри от десния страничен стълб на Стефано Сорентино. В 21-ата минута италианският шампион пропиля добра възможност да удвои преднината си, след като четирима нападатели на Ювентус свариха неподготвена защитата на Киево. В случая Куадрадо подходи самостоятелно и не подаде към останалите в по-добра позиция Роналдо и Пауло Дибала, а ударът на колумбиеца излезе в аут. В 30-ата минута Роналдо опита да изненада Сорентино с добър удар с левия крак от минимален ъгъл, но изстрелът му прелетя над напречната греда.
Веднага след опита на португалеца Дъглас Коща отправи истински снаряд с левия си крак към далечния ъгъл на вратата зад Сорентино, но не успя да насочи топката в очертанията. Противно на всякаква логика и действията на двата отбора до момента, Киево изравни резултата в 38-ата минута с хубав гол с глава на Мариуш Степински. Страхотно центриране на Емануеле Джакерини с десния крак намери нападателя на "летящите магаренца" непокрит в наказателното поле, а Степински насочи топката в опразнения десен ъгъл на вратата зад Шчесни.

Това бе и последната ситуация пред една от двете врати и двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1

Разговорът в съблекалнята между Масимилиано Алегри и неговите футболисти очевидно бе дал резултат и Ювентус тръгна по-напористо в атака. Удар на Кристиано Роналдо в 48-ата минута затрудни Сорентино, но защитник в жълто бе в близост до своя вратар и изчисти топката. В 53-ата минута главният съдия отсъди дузпа за нарушение на Жоао Кансело срещу Джакерини в наказателното поле. След кратки спорове с арбитъра зад топката застана потърпевшият Джакерини, който прати Шчесни в обратния ъгъл и изведе своя отбор напред в резултата.
Последва мигновена реакция от страна на италианския шампион. Първо Федерико Бернардески обстрелва вратата на Сорентио от далечна дистанция, а в 61-ата минута Роналдо засече добро центриране с глава. И в двата случая обаче топката попадна в ръцете на стража на Киево. В 66-ата минута отново Сорентино бе последна преграда пред гол за Роналдо, след като с красив плонж изби опасен удар на португалеца в обратния ъгъл.
Миг по-късно отново португалската звезда можеше да изравни резултата, останал непокрит в наказателното поле. При удара му обаче Качаторе се хвърли самоотвержено на пътя на топката и изчисти в ъглов удар. В 71-ата минута влезлият от пейката Марио Манджукич засече добро центриране отляво, но ударът му излезе в аут. Аржентинската звезда Паоло Дибала показа техниката си в 73-ата минута, освобождавайки се от опеката на трима бранители в жълто, но ударът му по земя бе твърде лек и в ръцете на Сорентино. Освиркваният през по-голямата част от мача Леонардо Бонучи изравни резултата в 75-ата минута, след като засече добро центриране от ъглов удар на Федерико Бернардески.

Вездесъщ Сорентино спаси вратата си при изстрел на Марио Манджукич с глава в 83-ата минута. Две минути по-късно Ювентус реализира трети гол във вратата на Киево. Първоначално Сорентино изби изстрел на Кристиано Роналдо, но при съприкосновението с португалеца удари лошо главата си и изгуби съзнание. От последвалия карамбол Марио Манджукич вкара топката във вратата с глава, докато стражът лежеше в безсъзнание на земята. Последва суматоха в наказателното поле след зачитането на попадение, но главният арбитър си помогна с видеоповторение и отмени първоначалното си решение, отсъждайки нарушение в атака. В добавеното време Ювентус все пак стигна до гол, реализиран от Федерико Бернардески. Италианецът получи добър пас от Алекс Сандро и от два метра на сгреши.
В оставащото време футболистите на Киево нямаха възможността да застрашат вратата на Войчех Счесни и италианският шампион започна с трудна, но много ценна победа след гостуването си на "Маркантонио Бентегоди".

КИЕВО - ЮВЕНТУС 2:3