Локо ликува след битката за Пловдив (видео+галерия)

Локомотив спечели битката за Пловдив, след като надигра с 1:0 Ботев в мач от петия кръг в Първа лига, който се игра пред 3500 зрители в "Коматево". Единственото попадение вкара резервата Димитър Илиев в 78-ата минута, а до края на срещата смърфовете пропуснаха още две чисти положения.

Това бе първи успех за Локо в "Коматево", но с него черно-белите поведоха в историческата битка между двата тима, тъй като вече имат 39 победи срещу 38 на противника.

Иначе днешният двубой бе много далеч като качество в сравнение с повечето предишни дербита и до попадението на Локо двата състава не създадоха нито едно чисто положение.

През първия четвърт час канарчетата бяха по-активният тим, но трудно достигаха до наказателното поле на гостите. От своя страна смърфовете заложиха на контраатаки, които в първите минути не се получаваха и приключваха малко след центъра на терена.

105 Ботев Пд - Локомотив Пд

Все пак първият точен удар по посока на една от двете врати бе в полза на Локо. Това се случи в 24-ата минута, когато Умарбаев стреля от фаул, но Кайзер без проблем улови. Ботев отговори с единственото си що-годе опасно положение в 29-ата минута, когато Диого опита да засече центриране от корнер на Неделев, но изпълнението му се получи като пас към Кристиян Димитров. Защитникът шутира от два метра, но Луков спаси. Дори обаче да бе вкарал, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като реферът Кабаков отсъди засада.

Към края на първата част Карагерен фаулира с шпагат Густаво Афонсо и всички в Ботев поискаха от рефера да покаже жълт картон, който щеше да е втори за капитана на смърфовете, но Кабаков прецени, че нарушението не е за картон.

В първите минути на второто полувреме наставникът на символичните домакини извърши две промени - на местата на Диого и контузения Минев влязоха Вутов и Серкан Юсеин. Това не промени нещата, тъй като двата отбора продължиха с борбата и многото грешки в средата на терена, които не им позволяваха да създадат нещо по-градивно в предни позиции.

Към средата на полувремето феновете на Ботев хвърлиха факла на терена, която профуча опасно близо покрай главата на стража на смърфовете Мартин Луков, но всичко се размина без последствия за вратаря.

Скуката на терена пък приключи в 78-ата минута, когато Локомотив откри резултата. Резервата Елитон центрира от корнер към появилия се пет минути преди това Димитър Илиев и нападателят вкара с глава - 1:0 за Локо (Пловдив).

Това стъписа жълто-черните, които до края на двубоя като по чудо не пуснаха още попадения.

Осем минути по-късно смърфовете можеха да довършат своя противник с втори гол. Буна изведе Посинкович очи в очи с Кайзер, нападателят опита да копне топката, но вратарят на Ботев улови. В 90-ата минута Локо пропусна нова отлична възможност да реши мача. При контраатака Посинкович получи топката около границата на наказателното поле, изчака малко и подаде към Райков, който стреля от 12-13 метра, Кайзер изби, последва нов удар на нападателя, но вратарят този път улови.