Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Интер се размина с голям резил (видео)

Водачът в Серия "А" Интер беше на път да отпадне от третодивизионния Порденоне на осминафиналите в турнира за Купата на Италия, но оцеля след дузпи. "Нерадзурите" направиха една дузина пропуски в редовното време и продълженията, но при наказателните удари показаха по-здрави нерви и се наложиха с 5:4. Победната дузпа реализира Юто Нагатомо.

Футболистите на Порденоне впечатлиха с отборния си дух и при малко повече увереност можеха да поднесат сензацията. Те на два пъти повеждаха при дузпите, но Мауро Икарди и Матиас Весино не трепнаха, изравнявайки за Интер. При седмото изпълнение за гостите Джулио Пароди сгрешши, а след това Нагатомо донесе крайната победа на "нерадзурите".
В следващия кръг има огромна вероятност да гледаме миланско дерби, ако утре Милан елиминира Верона.

Както можеше да се очаква, Лучано Спалети даде почивка на част от основните си футболисти. Шанс от първата минута получи младият френски нападател Ян Карамо, а на върха на атаката беше роденият през 1999 година Андреа Пинамонти. Андреа Ранокия, Далберт, Жоао Кансело и вратарят Даниеле Падели също започнаха като титуляри. От състава, който стартира в дербито с Ювентус, местата си запазиха единствено Милан Шкриняр и Матиас Весино.
Гостите от Лега Про заложиха на схемата 4-3-2-1, със Симоне Маняджи в предни позиции.

Първият шанс се откри пред Едер, но Симоне Перили спаси удара на бразилеца с италиански паспорт. Французинът Карамо на три пъти излиза очи в очи със стража на гостите, но така и не успя да го преодолее. Въпреки че бяха принудени да се бранят почти през цялото време, футболистите на Порденоне също можеха да поведат. След половин час игра Маняджи отправи силен изстрел, който Падели с мъка изби.

Появилият се на почивката Марсело Брозович пропусна добра възможност да успокои домакините, а малко по-късно в игра влезе и Иван Перишич. Подобно на сънародника си Брозович, той също пропиля чисто положение, този път създадено от Жоао Кансело. Спалети видя, че нещата не вървят според плана му и прибегна до услугите на Икарди. Дори звездата на “нерадзурите” нямаше ден. Поредното добро центриране на Кансело качи топката на главата на аржентинеца, но от няколко метра той я прати в аут.
В продълженията късметът се усмихна на Порденоне. Играчите на третодивизионния тим се умориха, но неточните удари на нападателите на Интер помогнаха нулевото равенство да се запази.

Първата дузпа изпълни Джанвито Мисурака, но Падели спаси. Последваха точни изстрели на Брозович и Перишич за Интер, и Бураи и Маняджи за Порденоне. Милан Шкриняр се провали, стреляйки право в ръцете нв вратаря на гостите. Лука Лули обаче върна жеста и шутира встрани от вратата. Вместо да доближи Интер до победата, Роберто Галярдини стреля слабо и Перили изби с крак. Капитанът Мирко Стефани изведе Порденоне напред за първи път, а евентуален пропуск на Икарди означаваше край за Интер. Голмайсторът на Серия "А" обаче запази самообладание и изравни. Весино също се справи в ситуация, при която "нерадзурите" бяха на една дузпа от провала.
После дойде ред на преотстъпения от Ювентус Джулио Пароди да застане зад топката, но Падели отрази неговия удар. Това даде шанс на Нагатомо да сложи точна на спора и японецът го направи.

Въпреки отпадането, футболистите на Порденоне бяха изпратени с аплодисменти, както от близо 4000 свои фенове на "Джузепе Меаца", така и от тифозите на Интер.