Миланов и компания изпуснаха спечелен мач

Георги Миланов игра 76 минути за Динамо (Букурещ), а "червените кучета" не можаха да спечелят домакинството си на Ботошани от 11-ия кръг на румънската Суперлига. Срещата завърши драматично 2:2, въпреки че Динамо водеше с 2:0 четвърт час преди края.

Отборът на Желко Копич има само една победа в последните си 4 мача и заема трето място в класирането със 17 точки, а лидер с 22 е Университатя (Клуж). Над 7000 фенове на Динамо си тръгнаха разочаровани, въпреки че в началото всичко вървеше отлично за техните любимци.

В 28-ата минута вратарят на гостите излезе неразчетено и беше прехвърлен технично от Астрит Селмани. Малко преди почивката гол на Динамо беше отменен заради игра с ръка на футболист на "червено-белите".

В 71-ата инута Денис Политик напредна и много елегантно пусна топката покрай вратаря на Ботошани Едуард Пап. В този момент не се виждаше как гостите могат да избегнат загубата, но футболистите на Копич се отпуснаха и бяха наказани.

В 76-ата минута Лоранд-Левенте Фулоп се разходи необезпокояван мжеду бранителите на Динамо и с хубав диагонален удар намали, а в 85-ата Едуард Флореску беше точен от дузпа и донесе точката на Ботошани.

В добавеното време Раул Опрут от домакините получи червен картон.

В другия петъчен двубой Петролул разгроми с 4:1 Херманщат на Антони Иванов. Антони Иванов игра до 75-ата минута за гостите, а почетния гол за неговия тим отбеляза бившият нападател на ЦСКА и Левски Серджиу Буш.

Два гола за Петролул отбеляза Михнеа Радулеску, а по веднъж се разписаха Рикардиньо и Георге Грозав. В срещаат нямаше нито един жълт картон.

Петролул има само едно поражение от началото на сезона и заема второ място в класирането с 18 точки.

Херманщат е седми с 13 точки, но няма победа в последните си три мача.